Конституційний суд Туреччини ухвалив розблокувати Twitter

admin Новини інтернету

Конституційний суд Туреччини ухвалив розблокувати TwitterТурецький Конституційний суд визнав блокування Twitter незаконним. Суд постановив, що заборона на доступ до сервісу мікроблогів порушує право на свободу слова, яку гарантує основний закон країни. Вища судова інстанція Туреччини зажадала негайно розблокувати Twitter, повідомляє Euronews.

Туреччина заблокувала доступ до сервісу мікроблогів Twitter 20 березня. Однак 26 березня адміністративний суд Анкари призупинив це розпорядження. При спробі зайти на twitter турецькі користувачі інтернету потрапляли на сайт національного регулятора у сфері телекомунікацій. Регулятор посилається на три судові та рішення і одну постанову прокуратури, які законодавчо дозволяють заблокувати Twitter.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган раніше закликав знищити Twitter. Свою заяву він зробив після того, як блогери опублікували документи, які підтверджують корупційні дії з боку прем'єр-міністра.

Наприкінці березня телекомунікаційний регулятор Туреччини також заблокував доступ до YouTube. Це сталося через кілька годин після того, як там з'явився запис засекреченої наради в МЗС про ситуацію в Сирії.

Міністр, начальник нацрозвідки та представники генштабу обговорювали інцидент зі збитим турецькими ВПС сирійським винищувачем і ситуацію з розташованої в Сирії усипальниці Сулеймана Шаха, яку охороняють турецькі військові. Турецька влада визнали витік атакою на нацбезпеку Туреччині, і прокуратура ініціювала слідство за обвинуваченням у незаконній і шпигунської діяльності.

Зараз у Туреччині введена тимчасова заборона на публікацію в ЗМІ будь-яких даних, що стосуються витоку інформації про секретній нараді членів уряду і силових структур щодо Сирії.

Представник ОБСЄ зі свободи слова Дунья Міятович вважає, що блокування YouTube і Twitter є порушенням зобов'язань Туреччини як члена Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Міятович закликала владу Туреччини негайно відновити доступ до YouTube, а також до Twitter після рішення суду від 26 березня 2014 року, анулюються заборона сайту.

Вконтакте
Pinterest