Адд-он для Firefox захистить файлообмінювачів від держзахвату доменів

admin Новини інтернету

MAFIAA FireБуло б дивно, якби на операцію уряду США з відбору доменів неугодних веб-ресурсів не знайшлося жодної протиотрути. Одною з таких протиотрут стало розширення для браузера Firefox під назвою MAFIAA Fire.

Нагадаємо, що з листопада минулого року американська влада "вилучили" більше сотні доменних імен, частина яких так чи інакше має відношення до файлообміну. Відповідно, у користувачів цих ресурсів виникали проблеми з доступом.

Новий адд-он ці проблеми усуває, граючи роль своєрідного DNS-сервера. Ентузіасти ведуть список основних і резервних доменів торрент-ресурсів, з яким MAFIAA Fire звіряється, коли користувач Firefox намагається відкрити якусь сторінку, і, в разі чого, перенаправляє його на діючу адресу.

Поки список невеликий: він включає тільки вже відібрані владою США домени, а також ті, чиї власники явно висловили бажання включити їх до цього списку. Всі адреси ретельно перевіряються; списки зберігаються на декількох серверах, звідки підвантажуються на комп'ютер користувача при кожному запуску браузера; планується також зберігати останню версію списку локально на випадок, якщо глобальні будуть недоступні.

Творці MAFIAA Fire запевняють, що підготувалися до того, що американський уряд може раптом звернути на них свою увагу і відібрати їх власний домен. Також вони планують створити аналогічне розширення для Google Chrome.

Вконтакте
Pinterest