До 40% акаунтів в соціальних мережах - спамерські підробки

admin Новини інтернету

До 40% акаунтів в соціальних мережах - спамерські підробкиПроект по боротьбі з соціальним спамом Impermium, запущений в червні цього року колишніми співробітниками анти-спамерського підрозділу Yahoo, випустив вчора свій перший звіт Social Spam Index.

Дослідження соціального спаму (тобто спаму в користувальницькому контенті соціальних мереж, блогів, сервісів закладок і т.п.) проводилося протягом 100 днів (червень-серпень). У дослідженні було вивчено понад 104 мільйонів постів, створених більш ніж 90 мільйонами користувачів з 72 країн. Ось деякі висновки дослідження:

- Фальшиві акаунти, створені спеціально для спаму, складають на деяких майданчиках до 40% від усіх користувачів акаунтів.

- Чорний ринок фейковий акаунтів росте експоненціально. Ціна за сотню акаунтів на Facebook за рік впала з 135 доларів до 15 доларів.

- "Сплячі клітини", тобто не використовувані до часу аккаунти, являють собою бомбу з годинниковим механізмом: одна з великих соціальних мереж недавно пережила спамерськую атаку з 30.000 акаунтів, що протягом години опублікували більш 475.000 шкідливих постів.

- Соціальні спамери все активніше використовують знаменитостей, гучні новинні приводи і великі бренди для того, щоб заманювати користувачів на свої шкідливі посилання. Бренд Ugg (це такі валянки для хіпстера) є найулюбленішим брендом у шахраїв - його експлуатують в два рази частіше, ніж Gucci, і в п'ять разів частіше, ніж Prada.

- Спам на тему моди і гаджетів в три рази популярніший, ніж порно-спам. Але що більш цікаво, що спам використовують тепер не тільки представники сумнівного бізнесу, а й багато цілком звичайних бізнесів, особливо невеликі локальні компанії і різні сервіси доставки.

- Лідером за джерелами соціального спаму названа Росія - з неї, за твердженням дослідників, приходить 30% соціального спаму. Втім, із США теж достатньо - 28%.

На жаль, дослідники з Impermium не розповідають, які саме аккаунти в соціальних мережах вони вважають "підробленими" і "спамерським", і як це визначається. Очевидно, що досить легко відстежити перепост однакових повідомлень, особливо якщо вони зроблені в короткий проміжок часу. Однак подібні машинні методи на основі класичних пошукачів видають лише саму тупу частина соціальних спамерів і їх пошукових роботів.

Вконтакте
Pinterest