Суд Канади змусив Google скорегувати видачу інформації по всьому світу

admin Новини інтернету

Суд Канади змусив Google скорегувати видачу інформації по всьому світуТаке рішення суддя Фенлон винесла за підсумками розгляду між двома канадськими компаніями Equustek Solutions і Jack, повідомляється в офіційному рішенні суду по цій справі. Equustek звинуватила Jack (у якій працюють колишні співробітники позивача) у крадіжці інтелектуальної власності з метою виробництва і продажу конкуруючого продукту.

Equustek звинуватила Google в тому, що потенційні клієнти канадської компанії натикаються на масу сайтів, які продають незаконні товари, тим самим знижуючи прибуток канадської компанії. Пошуковик видалив всі сайти Jack зі свого канадського пошукача, проте, Equustek порахувала це недостатнім.

У результаті суд вийшов за межі канадської юрисдикції і зобов'язав пошуковик видалити зі свого реєстру ряд сайтів по всьому світу. Суддя вважає, що зміна пошукового домену з google.ca на будь-який інший - не має різниці навіть для самих жителів Канади, так як користувач може спокійно продовжити пошук в домені іншої країни.

Більше того, суддя Фенлон вважає, що кордони юрисдикції стираються вже тоді, коли користувач однієї країни шукає інформацію в Google про канадської компанії. При цьому пошуковик продовжує отримувати прибуток з реклами незалежно від кордонів та домену.

У Google наполягали на тому, що компанія американська та рішення канадського суду не поширюється на територію США, проте, суддя наполягає на тому, що компанія повноцінно присутня на канадському ринку, а стало бути, повинна підкорятися рішенням суду.

Рішення канадського суду може стати світовим прецедентом для цілої хвилі розглядів щодо обмеження міжнародних пошукових систем. У компанії Google є 14 днів на те, щоб не погодитися з вердиктом канадського суду і подати апеляцію.

Google постійно стикається з позовами як з боку простих користувачів, так і компаній. Раніше Європейський суд зобов'язав компанію дотримуватися закону про захист персональних даних і видаляти посилання на інформацію особистого характеру на вимогу користувачів, навіть у тих випадках, коли розміщення цієї інформації не порушувало закон.

Для цього компанія розробила навіть спеціальний сервіс, де незадоволені користувачі можуть розмістити свій запит на видалення їх цікавить посилання. За перший день роботи нового сервісу було подано більше 12 тис. запитів.

При цьому посилання на дані, інформацію та джерела будуть видалені тільки на території Євросоюзу. У компанії відзначили, що при вирішенні про задоволення запиту будуть оцінювати, чи зачіпає він суспільні інтереси, тобто, чи зроблений він щодо інформації про шахрайство, злочини, халатності і роботі державних службовців.

Вконтакте
Pinterest