В Україні створили сайт-архів старовинних книг

admin Новини інтернету

В Україні створили сайт-архів старовинних книгЦентр інновацій Microsoft Київського національного університету ім. Т. Шевченка створив сайт з використанням технології Microsoft Silverlight для перегляду цифрового архіву старовинних книг університетської бібліотеки. Розробники можуть взяти участь у розвитку проекту: код викладений у відкритому доступі.

«Пропонуємо усім зацікавленим установам і розробникам використовувати цей код і прийняти участь у подальшому розвитку проекту», - розповів директор Центру інновацій Microsoft Київського національного університету ім. Т. Шевченка Дмитро Грязнов.(Цікаво - Microsoft нарощує частку на пошуковому ринку)

Тепер це програмне забезпечення може використовуватися не тільки в бібліотеці університету ім. Т. Шевченка, але і в інших університетах та бібліотеках світу.

Попередній сайт для перегляду відсканованих книг мав суттєві недоліки, зокрема, був незручний для читання. Більше того, через два роки, коли цифровий архів розрісся, сайт почав працювати нестабільно.

«Перед Центром інновацій Microsoft при університеті було поставлено завдання розробити на сучасній технологічній базі програмне забезпечення, яке надасть доступ до архіву широкому колу читачів. У ході аналізу існуючих технологій вибір зупинився на Microsoft Silverlight», - сказано в прес-релізі Microsoft.

У компанії також відзначили, що технологія Microsoft Silverlight дозволила створити інтерфейс, в якому користувачі можуть перегортати сторінки книги точно так само, як у реальному житті.

«Крім того, за допомогою технології Deep Zoom користувачі можуть плавно збільшувати або зменшувати зображення сторінок», - додав директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна» Андрій Терехов.

Необхідність створення сайту була продиктована завданням зберегти книги XVI-XVIII століть і в той же час надати до них доступ усім бажаючим. Через особливих правил зберігання таких книг і їх поганого стану доступ читачів до бібліотечного архів обмежений.

Усього в бібліотеці налічується близько 700 старовинних книг, виданих в Україні, Росії, Німеччини, Франції, Італії, Швейцарії, Нідерландах та інших країнах. Їх тематика охоплює практично всі напрямки європейської науки, культури і суспільного життя цього періоду.

Вконтакте
Pinterest