Яндекс упорядкував крадені картинки

admin Новини інтернету

Yandex впорядкував картинкиНа цьому тижні "Яндекс" доповнив опцію пошуку копій картинок можливістю проглянути всі дублікати і їх джерела. Новинка повторює функціонал відомого канадського сервісу TinEye - з тією лише відмінністю, що не дозволяє завантажувати зразки фоток.

Власне "пошук клонів" був запущений "Yandex" два роки тому (хоча сама технологія розроблялася, навпаки, для того, щоб урізноманітнити результати пошуку). Тепер же фотоблогерам сам бог велів заробити за допомогою пошуковика - просто вишукуючи копіпейстеров та залучаючи їх до відповідальності. Нагадаємо, що ще в 2008 році російський суд вперше призначив компенсацію за незаконне використання в Інтернеті чужих фотографій. Причому, за словами глави юридичної фірми "Інтернет і Право" Антона Серго, сума такої компенсації може становити від 10 тисяч рублів за одну фотографію.(А Yahoo показав порно-картинки)

Переглянути копії картинок можна двома способами. Перший варіант передбачає введення звичайного пошукового запиту, вибір потрібної ілюстрації зі списку запропонованих та перехід за посиланням "Усі копії". Другий варіант - безпосереднє зазначення URL шуканої картинки в пошуковому рядку "Яндекс.Картинок" (це не спрацює, якщо дана картинка відсутній в індексі).

Як неважко здогадатися, корисність нової фічі обмежена обсягом індексної бази. Наші тести продемонстрували, що в ряді випадків потрібну фотографію простіше знайти за допомогою звичайного пошуку по Інтернету, а при пошуку по картинках той же самий запит може призвести навіть до нульових результатів. Хоча заявлено, що пошук здійснюється в 2100 млн картинок і фотографій.

Втім, і на сервісі TinEye, база якого до даного моменту включає 1780 млн зображень, нам також не вдалося знайти жодної з 25 фотографій, обраних випадковим чином з декількох популярних блогів.

Ті користувачі, чиї фотографії яндексовскій сервіс з якоїсь причини не індексує, можуть розважити себе іншою новинкою: пошуком демотиваторів. Опція, що дозволяє знаходити картинки в чорній рамці з більш-менш смішними підписами, з вчорашнього дня доступна в розширеному пошуку. Втім, і тут не обійшлося без глюків - адже далеко не всі ілюстрації з чорним фоном є демотиватори.

Вконтакте
Pinterest