Зруйнованій Японії допомагає інтернет

admin Новини інтернету

Зруйнованій Японії допомагає інтернетСерія підземних поштовхів рекордної сили, а також цунамі призвели до безлічі жертв і руйнувань в Японії, включаючи пошкодження реакторів на атомних електростанціях. У багатьох містах відчувається брак електрики через аварії, по всій країні проблеми зі стаціонарноим та мобільним  телефонного зв'язком, подекуди навіть немає продуктів і води. Однак, якщо вірити повідомленням видання All Things Digital, японці не мають значних проблем із доступом в інтернет.

Для багатьох людей доступ до мережі виявився єдиним способом зв'язатися з рідними і близькими. У той час як оператор мобільного зв'язку NTT DoCoMo пропускав лише 20% викликів (на час надзвичайної ситуації всі послуги свзяи в Японії стали безкоштовними), Skype працював без збоїв, також як і Facebook, Twitter і Mixi - популярна в Японії соціальна мережа.

Люди повідомляли про своє місцезнаходження навіть прямо під час чергових сильних поштовхів. Джилл Мерфі розповіла The Telegraph, що чат в Facebook став єдиною можливістю для неї дізнатися, що з її 15-річною племінницею все в порядку. "Вона писала мені прямо з-під парти під час землетрусу в Йокогамі."

Мікроблогінговий сервіс Twitter також став популярним засобом для того залишити про себе звістку. По всій Японії люди робили короткі записи, розповідаючи про ситуацію, що складається навколо них. Широку популярність в Рунеті отримав твіттер нашого співвітчизника що знаходиться в місті Нігата @ japanreports, в якому він безперервно розповідає про ситуацію в країні і про особливості "постапокаліпсіческого" побуту.

Пошуковий гігант Google запустив японську версію сервісу Person Finder, який, як зрозуміло з назви, допомагає знаходити зниклих людей. Кожен може залишити в сервісі інформацію про місцезнаходження себе або кого-небудь або знайти людину по імені та прізвища.

Прокотилася по Твіттеру хвиля закликів зібрати грошей для "Червоного Хреста", який буде направляти в зруйновані райони країни волонтерів для допомоги постраждалим, докотилася і до великих IT компаній. Apple пропонує жертвувати від $ 5 до $ 200 на допомогу постраждалим за допомогою iTunes, особливо підкреслюючи, що ці платежі будуть переводитися в повному обсязі.

На жаль, не обійшлося без скандалів. Офіційний твіттер пошуковика Bing від Microsoft розродився таким закликом: "За кожний ретвіт цього повідомлення Bing буде пересилати по $ 1 на допомогу постраждалим в Японії, але не більше $ 100 000". Подібний цинічний шантаж викликав у передплатників лише обурення і агресію, хоча очевидно, горе-маркетологи розраховували таким чином завоювати лояльність. Через кілька годин Bing приніс свої вибачення і повідомив, що вже надав $ 100 000 на рахунки "Червоного Хреста".

Також на трагедії мільйонів людей захотіли піднятися і розповсюджувачі шкідливого ПЗ. Зловмисники розміщували ключову фразу "останній землетрус у Японії" на своїх сторінках і змогли домогтися влучення у високі результати пошукової видачі Google. Як повідомлялось Trend Micro, не здогадуються про небезпеку користувачі заражалися троянами або програмами-страшилками (scareware).

Вконтакте
Pinterest