10 причин використовувати Linux на нетбуках

admin Статті про Linux/FreeBSD

10 причин використовувати Linux на нетбукахLinux на нетбуках. Деякі люди вважають, що Windows є кращою ОС для нетбука. Але інші - такі як Jack Wallen вважають, що Linux більше для цього підходить. Розглянемо аргументи, які наводить Jack для доведення своєї позиції. У Microsoft є безліч публікацій досліджень в яких стверджується, що Windows вже домінує на нетбуках. Згідно з цими дослідженнями у Linux немає ніяких шансів проти Windows у цій сфері. Але це ж не відповідає дійсності! Якби це було так, то Asus не став би продавати нетбуки з встановленою ОС Linux.

Наведу 10 причин чому Linux краще підходить для нетбуків ніж Windows.

10 причин використовувати Linux на нетбуках

Апаратна частина нетбуків ідеально підходить для Linux

Одним з головних аргументів використання Windows, а не Linux полягає в тому, що «ви не можете грати в ігри в Linux» Але на нетбуках ви не зможете грати в большість сучасних ігор або запускати такі програми як Photoshop, Quark. Основною метою нетбука служить забезпечення доступу в Інтернет і в нього це непогано поулчается. Linux є ідеальною операційною системою. Адже як мені пам'ятається саме для цього вона і була створена з UNIX. Також Linux більш безпечний ніж Windows. Місце на SD карті ноутбука дорого коштує. Встановлена ​​EEEbuntu займає 2,8 Гб, але в ній можна видалити безліч непотрібних вам програм (таких як менеджер пакетів Synaptic або OpenOffice). Встановлений Windows XP SP 2 займає 2,5 Гб, але багато що там видалити вам навряд чи вдасться (та ще треба буде поставити необхідні драйвера). Для встановлення читайте статтю Установка Ubuntu

Для нетбука потрібно безпечна ОС

Якщо ви використовує Windows XP на вашому нетбуці, то це може погано відзначитися на ваших даних. Всім давно відомо яка кількість вірусів існує для цієї операційної системи і як легко їх занести на комп'ютер. На нетбук ви швидше за все не будете встановлювати антивірус Касперського або McAfee (або який-небудь інший). А якщо встановите, то це помітно позначиться на швидкодії. Якщо ви використовуєте Linux, то можна обійтися і без антивірусів (звичайно ймовірність підцепити вірус є, але вона набагато менше ніж при використанні Windows XP).

Про інтерфейс

Той же Eeebuntu Netbook Remix (а скоро ще буде і Jolicloud) надає вельми непоганий інтерфейс, який відмінно виглядає на маленькому моніторі нетбука. Цей інтерфейс не тільки виглядає непогано, але і більш ефективний ніж інтрфейс, що надається на даний момент будь-якою системою від Microsoft. Звичайно це не десктоп, але все ж.

Ваш нетбук може бути більше ніж повільним ноутбуком

Коли я купив свій останній нетбук однією з перших речей, які я зробив була установка Eeebuntu (спочатку на нетбуці була встановлена ​​ОС Xandros Linux). Чому я це зробив? Та тому що Xandros має пропрієтарну ліцензією у той час як Eeebuntu є повноцінною системою Linux (ліцензія GNU GPL). При використанні Eeebuntu ви дійсно зможете відчути всю міць вашого нетбука. Ви навіть можете встановити повноцінний LAMP (Linux Apache MySQL PHP) сервер.

З використанням Linux середня ціна на нетбуки буде падати

Однією з причин популярності нетбуків являестя їх невелика ціна. Більшість програм встановлених в Linux безкоштовні, як і сама система. Тобто софт-частина комп'ютера може стати практично безкоштовною. Якщо ж продовжувати використовувати Windows Vista або 7, то середня ціна залишиться колишньою. Ще треба платити і за програми для Windows (той же MS Office).

Linux пропонує великий вибір

Існує велика кількість різних дистрибутивів Linux. Багато популярних з них мають версію і для нетбуків (у Ubuntu взагалі кілька версій для Asus EEE PC). На нетбуці я навіть пробував 3D Elive + Compiz, що істотно урізноманітнило графічну оболонку системи. Microsoft ж може запропонувати лише 3 ОС: XP, Vista, 7

.Ви отримаєте більшу швидкодію з Linux

Я використовував нетбук з Windows XP і Eeebuntu. І хочу сказати, що в більшості випадків нетбук з Eeebuntu виконував поставлені перед ним завдання швидше ніж його брат з Windows XP. Наприклад, веб-браузер і поштовий клієнт в Linux відкриваються майже в 2 рази швидше ніж в Windows XP.

Оновлення будуть частіше

Як і більшість програм для Linux, версії самої операційної системи виходять досить часто. Завдяки цьому система буде продовжувати вдосконалювати набагато швидшими темпами ніж ОС від MS.

Наступна версія буде працювати

Ви впевнені що нова Windows 7 буде працювати на вашому EEE PC? І якщо все таки система буде працювати, то наскільки добре? Ви можете бути впевнені, що наступний реліз Eeebuntu працюватиме на вашому EEE PC. C операційними системами від Microsoft же нічого не ясно. Наприклад, Vista, як мені відомо, так і не прижилася на нетбуках.

Підтримка краще (хочете вірте, хочете ні)

ошук підтримки для нетбуків з Windows навряд чи дасть потрібний результат. Розробники ж Linux в більшості своїй намагаються допомогти користувачам їх ОС. Існує багато форумів на яких повідомлення пишуть навіть самі творці того чи іншого дистрибутива. Велику кількість вирішених проблем для Linux можна знайти в Google. Для Microsoft це не завжди вдається зробити.

Ось і все, а ви можете прочитати статтю про те як розмітити диск для Ubuntu

Вконтакте
Pinterest