Установка Ubuntu

admin Статті про Linux/FreeBSD

Установка Ubuntu 11.04Установка Ubuntu 11.04. Відбувся реліз Ubuntu 11.04 і буде правильно написати мануал по установці Ubuntu 11.04 (у статті розглянута установка Ubuntu и  Windows 7)

І так, що нам потрібно, наявність USB порту або DVD/CD-ROM, ISO образу CD або DVD версії Ubuntu 11.04, правильна настройка установки пріоритетів завантаження носіїв у BIOS (тобто першими повинні стояти DVD/CD-ROM або USB накопичувач) в меню вибору пристрою з якого почнеться завантаження.

Допустимо у вас все налаштовано і залишається справа за малим, записати ISO образ Ubuntu 11.04 на CD або DVD диск (залежно від розміру образу) за допомогою програм Brasero, Nero і т. д. Потім вставити ваш CD/DVD диск з операційною системою в приймач CD/DVD дисковода і слідувати подальшим інструкціям. Але буває ситуація коли CD/DVD-ROM не працює або відсутній, і поставити операційну систему немає можливості, вихід є, просто потрібно створити завантажувальну USB флешку c Ubuntu 11.04 і встановити з неї операційну систему, в деяких випадках це навіть зручно. Для створення завантажувальної USB флешки нам знадобитися програма unetbootin яка працює як в Linux так і в Windows і проблем з нею не буде, з допомогою unetbootin (UNetbootin - утиліта для створення завантажувальних USB флешок) ви буквально в декілька кліків створите завантажувальну флешку з системою. Як, це окрема розмова і це ми розглянемо трохи пізніше.

Підготовка до установки Ubuntu

І так, ми завантажилися з CD\DVD носія або c USB флешки і перше що ми бачимо, це діалог вибору мови, за замовчуванням стоїть англійська, нам же треба російська або українська, вибираємо російська мова і тиснемо «Вперед», як показано на скріншотах.

Установка Ubuntu крок 1

Установка Ubuntu крок 2

Після чого установник перевірить доступний для установки дистрибутив і запропонує вибрати "Завантажити оновлення при установці", це в основному програмне забезпечення сторонніх розробників, таких як Adobe або не вільні кодеки. Вибирати чи завантажувати чи ні вирішувати вам, але якщо ви виберете то установка буде йти трохи довше, так як буде завантажене стороннє програмне забезпечення для вашого дистрибутива (наявність інтернет з'єднання в цьому випадку обов'язково) якщо ж інтернет з'єднання немає, то галочки на пункти "Завантажити оновлення при установці" та "Встановити це стороннє програмне забезпечення" не потрібно ставити, ви зможете пізніше встановити всі необхідні вам програми після установки дистрибутива. Ми ж поставили галочки на пункти "Завантажити оновлення при установці" та "Встановити це стороннє програмне забезпечення" та тиснемо "Вперед"

Установка Ubuntu крок 3

Потім установник запропонує нам вибрати куди ставити систему, тобто видалити все з дисків, у тому числі і Windows розділи з програмами і документами, переустановити систему, якщо вона була встановлена, оновити з більш ранньої версії дистрибутива на більш нову, і нарешті запропонує обрати інший варіант установки, той який нам потрібен. Вибираємо пункт "Інший варіант" і тиснемо "Вперед"

Установка Ubuntu крок 4

Розбиття диска під установку Ubuntu

От і дісталися ми до самого цікавого моменту установки, розбиття диска під установку Ubuntu 11.04 та ще поряд з Windows 7. Тут треба бути трохи обережним що б ненароком випадково не видалити розділ з нашим улюбленим Windows. Але ми ж вже створили заздалегідь трохи не розміченого простору під установку Ubuntu 11.04, в даному випадку це десь 350 Гб. Не розміченій простір диска позначається як "вільне місце", ось його ми і почнемо ділити. Отже, вибираємо "вільне місце" і тиснемо кнопку "Додати" ...

Установка Ubuntu крок 5

Першим розділом який ми створимо буде кореневий розділ "/" його робимо розміром в 10 Гб (значення для введення 10000) з файловою системою EXT4 і тиснемо "ОК"

...Установка Ubuntu крок 6

Знову вибираємо не розмічений розділ і тиснемо "Додати" ... За аналогією з кореневим розділом створюємо розділ "boot" розміром в 150 Мб, або ще краще в 1 Гб.

Установка Ubuntu крок 7

Знову ж відзначаємо "вільне місце" і тиснемо "Додати"

Установка Ubuntu крок 8

І створюємо розділ підкачки, тобто swap в який буде розвантажуватися частина пам'яті не використовувана в процесі роботи ОС. Розмір swap ставимо приблизно ОЗУх2, не скупіться, тим більше якщо ви ставите х64 систему, вибираємо swap розміром у ОЗУх2 і тиснемо "ОК" як показано на скріншоті нижче.

Установка Ubuntu крок 9

Знову вибираємо "вільне місце" і тиснемо "Додати" .

Установка Ubuntu крок 10

/Var/log/apt/archives туди викачуються оновлення ПО і лежить там мертвим вантажем, краще утилітою APTonCD цей кеш зберігати на диск, на потім. Тиснемо "ОК" .

Установка Ubuntu крок 11

Вибираємо "вільне місце" і тиснемо черговий раз "Далі" .

Установка Ubuntu крок 12

Створюємо розділ "/usr" - там буде зберігатися все те, що ставитися через "Центр програм" - "Менеджер пакетів", розміру 10-15 Гб вистачить. Тиснемо "ОК".

Установка Ubuntu крок 13

Вибираємо "вільне місце" і тиснемо чергове "Далі" .

Установка Ubuntu крок 14

Створюємо розділ "/tmp" це спільна для всіх програм тимчасова папка. Вміст видаляється після перезавантаження, розмір приблизно в 5-10 Гб. Тиснемо "ОК" .

Установка Ubuntu крок 15

Вибираємо "вільне місце", і знову тиснемо "Далі" .

Установка Ubuntu крок 16

Нарешті створюємо розділ "/home", домашня папка, аналог диска D: в Windows, все те що вам дорого. Відео, Музика, Фото, Порно, Документи і так далі .

Розміром, всієї, що залишилася від розбивки диска, не розміченої області диску. Сміливо ставимо все те що залишилось від розбивки і тиснемо "ОК" .

Установка Ubuntu крок 17

Ось власне і все, тепер остається тільки перевірити все і натиснути на "Встановити зараз", після чого нам поставлять пару питань і система почне установку в розмічені розділи.

Установка Ubuntu крок 18

Установка регіональних параметрів і мов в Ubuntu

Вибираємо свій часовий пояс і тиснемо "Вперед" .

Установка Ubuntu крок 19

Вибираємо розкладку клавіатури і тиснемо "Вперед".

Установка Ubuntu крок 20

Установка користувачів та паролів в Ubuntu

Тут важливо ввести і запам'ятати те, що вводили, тобто логін і пароль, вводимо свій логін, ім'я комп'ютера, і пароль. Ставимо "Входити в систему автоматично" або "Вимагати паролі для входу в систему" і "Шифрувати мою домашню папку", на ваш вибір. Тиснемо "Вперед".

Установка Ubuntu крок 21

Установка Ubuntu

Розпочинається тиха установка системи на ваш комп'ютер, можете налити собі пива і відкинутися на спинку крісла, далі від вас вимагається тільки спостереження і розпивання напоїв, дистрибутив Ubuntu 11.04 ставитися на ваш комп'ютер.

Установка Ubuntu крок 22

Якщо ви побачили таке віконце з проханням перезавантажити комп'ютер, сміливо тисніть на кнопку "Перезавантажити" і після перезавантаження виймайте носій з дистрибутивом з CD/DVD-ROM або USB порту, і тисніть ENTER для перезавантаження системи.

Установка Ubuntu крок 23

Завершення установки Ubuntu

От і все, після перезавантаження комп'ютера ви побачите меню завантажувача GRUB і пункти завантаження операційних систем, тобто Linux Ubuntu і в самому низу Windows ...

Що вантажити вибирати вам, Ubuntu 11.04 встановлена, але не налаштована як потрібно, але про це трохи пізніше.

Ось і все, установка Ubuntu з Windows 7 завершена.

Вконтакте
Pinterest