Абсолютно нова ОС для революційного комп'ютера HP Machine вийде вже в 2015 році

admin Новинки софта

Абсолютно нова ОС для революційного комп'ютера HP Machine вийде вже в 2015 роціЯк відомо, в даний час дослідницький підрозділ HP Labs створює принципово нову комп'ютерну систему HP Machine, перші відомості про яку з'явилися на початку червня. У листопаді керівник HP Labs Мартін Фінк повідомив, що перші прототипи Machine можуть запрацювати в 2016 році, тоді як комерційні системи на основі нової архітектури з'являться тільки протягом десяти років. Проект Machine припускає переосмислення основ комп'ютерних обчислень і створення не тільки апаратної платформи, але і розробку нового програмного середовища.

Як повідомляє сайт MIT Technology Review, посилаючись на слова головного розробника архітектури The Machine Кірка Бреснікера, американський виробник не має наміру втрачати час і чекати появи перших працюючих прототипів. Вже наступного року команда інженерів, що працює над проектом, планує завершити розробку операційної системи на основі Linux для Machine, відомої під назвою Linux ++, в червні наступного року.

Завдяки цій ОС та іншим супутнім засобам емуляції апаратного дизайну Machine розробники зможуть почати писати і тестувати коди для нової платформи ще до моменту появи комерційних версій Machine. Варто відзначити, що Linux ++ є проміжним рішенням і в кінцевому підсумку буде замінена розроблюваною «з нуля» операційною системою, яку HP називає Carbon. Дана платформа буде призначена для систем Machine.

За словами Бреснікера, перші експерименти програмістів з Linux ++ допоможуть отримати загальне уявлення про проект і посприяють його успішній комерційній реалізації. Внаслідок експериментів Кірк Бреснікер сподівається отримати більше інформації про те, які типи програмного забезпечення опиняться в найбільшому виграші від впровадження нового підходу.

Нагадаємо, одним з ключових відмінностей Machine від сучасних комп'ютерів, як очікується, стане застосування пам'яті нового типу для тимчасового та довгострокового зберігання даних. Іншими словами, в Machine DRAM і HDD / SSD / подібні пристрої, що запам'ятовують будуть замінені універсальним масивом, що складається з мемристоров. Мемристори - четвертий пасивний елемент мікросхем поряд з резистором, конденсатором і котушками індуктивності. Явище гістерезису, що спостерігається в мемрісторах дозволяє використовувати його в якості елементу пам'яті. Відсутність необхідності в переміщенні даних між різними видами пам'яті виллється в істотний приріст швидкодії та енергоефективності. Очікується, що система Machine зможе забезпечити шестиразове збільшення продуктивності в порівнянні із звичайними комп'ютерами при зниженні енергоспоживання в 80 разів і розмірів в 10 разів.

Вконтакте
Pinterest