Android захопила три чверті ринку смартфонів

admin Новинки софта

Android захопила три чверті ринку смартфонівУ третьому кварталі кількість смартфонів, що працюють на Google Android, подвоїлася в два рази.

За даними аналітичної компанії IDC, частка мобільної платформи Google Android склала 75% ринку. Цей показник практично в два рази вище відносно показника аналогічного періоду минулого року.

Samsung, HTC і Motorola, поставили в сумі на ринок у третьому кварталі 136 000 000 пристроїв. Для порівняння - за липень-вересень 2011 поставки Android-смартфонів оцінювалися лише в 71 мільйон пристроїв.

З виробників приблизно третина з усіх поставлених на ринок смартфонів - 56,3 мільйона - припала на частку південнокорейської Samsung. За рік обсяги поставок смартфонів компанії виросли в два рази. Мобільна платформа Apple iOS займає 15% ринку смартфонів. Apple змогла збільшити поставки більш ніж на 57% до 26,9 млн. смартфонів. Платформу iOS використовують тільки в пристроях компанії Apple. А частка мобільної операційної системи BlackBerry OS, яку розробляє компанія Research in Motion, показала 4,3% з тенденцією до зниження. У третьому кварталі було продано всього 7,7 млн. таких пристроїв - на 35% менше, ніж у минулому році.

Різке - на 77% - падіння частки платформи Symbian в третьому кварталі пов'язане з тим, що Nokia, що випускала Symbian-смартфони, ще в минулому році уклала з Microsoft угоду, згідно якій пріоритетною платформою для смартфонів фінського виробника стала Windows Phone. Сумарна частка платформ Windows Phone і Windows Mobile в третьому кварталі склала лише 2%. У той же час, відзначає IDC, ситуація може змінитися в четвертому кварталі після виходу на ринок смартфонів на Windows Phone 8, продажі перших з яких почнуться вже на цьому тижні.

"Android є одним з головних стимуляторів росту ринку смартфонів з моменту запуску платформи в 2008 році. Поєднання виробників смартфонів, мобільних операторів і кінцевих користувачів веде до зростання поставок пристроїв", - заявив аналітик IDC Рамон Лламас (Ramon Llamas).

Вконтакте
Pinterest