Apple представила Mac OS X Lion

admin Новинки софта

Mac OS X LionApple представила нову операційну систему Mac OS X 10.7 Lion, яка містить більше 250 нових функцій і 3000 нових системних викликів API.

Виступаючи на відкритті конференції WWDC, віце-президент Apple по всесвітньому маркетингу продуктів Філіп Шиллер (Philip Schiller) продемонстрував десять ключових нововведень Lion.

Серед них - нові жести Multi-Touch; системна підтримка повноекранного режиму для всіх додатків системи; Mission Control - новий засіб навігації по вікнах, додатків і просторів Spaces; онлайновий магазин Mac App Store, вбудований в операційну систему; Launchpad - інструмент для запуску додатків, виконаний в стилі iOS; а також істотно перероблений поштовий клієнт Mail.

«Зростання продажів Mac випереджає зростання індустрії ПК за підсумками кожного кварталу протягом п'яти років поспіль, а завдяки операційній системі OS X Lion ми плануємо і надалі зміцнювати свої лідируючі позиції, - сказав Філіп Шиллер. - Lion, сама передова на сьогоднішній день версія OS X, наповнена інноваційними функціями, серед яких нові жести Multi-Touch, підтримка повноекранного режиму для всіх застосувань в масштабах системи і функція Mission Control, яка забезпечує миттєвий доступ до всіх програм, відкритим на вашому комп'ютері Mac ». Програми, що підтримують системний повноекранний режим Lion, можуть бути розгорнуті на весь екран одним натисканням, при цьому для переходу до іншого повноекранна достатньо одного жесту на трекпад. За допомогою того ж жесту можна повернутися на робочий стіл, до віджетів Dashboard або в Spaces, не виходячи з повноекранного режиму програми. Усі програми з пакетів програм iWork і iLife, а також Safari, iTunes, Mail, FaceTime та інші, використовують переваги системної підтримки повноекранної технології в Lion.

Mission Control об'єднує функцію Expose, повноекранні програми, Dashboard і Spaces в єдиний простір для перегляду всіх запущених додатків і відкритих вікон на вашому комп'ютері Mac. Для виклику Mission Control також може бути використаний жест Multi-Touch, після чого на екрані відображаються всі відкриті вікна, що згруповано за додатками, мініатюри повноекранних додатків і віджети Dashboard, дозволяючи перейти до будь-якого елементу одним натисненням.

Вбудований в Lion магазин додатків Mac App Store надає можливість пошуку і придбання програм для Mac за допомогою облікового запису в iTunes, їх завантаження та встановлення на комп'ютер. Куплені застосування автоматично встановлюються в Launchpad. Одночасно з виходом Lion в Mac App Store стануть доступні як невеликі проміжні оновлення, так і нові додатки, що використовують переваги таких функцій, як In-App Purchase і Push Notifications.

Launchpad також викликається жестом Multi-Touch, відображаючи іконки всіх додатків по всьому екрану - в стилі iPad. Іконки можуть бути організовані в будь-якому порядку або об'єднані в папки, а також розміщені на декількох сторінках Launchpad, перемикаючись жестом Multi-Touch.

Нова функція «Бесіди» оновленого поштового клієнта Mail групує повідомлення однієї розмови на ланцюжок, приховуючи повторюваний текст. При цьому бесіда легко читається, а зображення та інші вкладення зберігаються в тому вигляді, в якому вони були отримані. Нова ефективна функція пошуку дозволяє звузити область пошуку і пропонує збіг результатів за відправником, темою чи присвоєної вами текстової мітці. Додаток Mail має вбудовану підтримку Microsoft Exchange 2010.

Функція відновлення додатків дозволяє повернутися до роботи з додатками в тому ж контексті, в якому вони перебували в момент перезавантаження Mac або при виході з програми. Реалізована системна функція автозбереження документів у процесі роботи. Функція «Версії» веде запис змін документа у міру його створення і дозволяє повернутися до попередніх версій і навіть скопіювати і вставити частину старої версії в поточний документ. Інструмент AirDrop знаходить поруч інші комп'ютери Mac і автоматично встановлює бездротове з'єднання «точка-точка» для швидкої і зручної відправки файлів.

Система Mac OS X Lion буде доступна у вигляді оновлення системи Mac OS X Snow Leopard в липні в онлайновому магазині Mac App Store за ціною 29,99 дол Вперше операційна система буде поширюватися тільки у вигляді завантаження - Snow Leopard стала останньою версією Mac OS X, випущеної на оптичних дисках. Mac OS X Lion Server також з липня буде доступна у вигляді доповнення до Lion в Mac App Store за ціною 49,99 дол Зазначена вартість продуктів у США, ціни в інших країнах світу будуть оголошені пізніше. Mac OS X Lion буде також доступна в якості безкоштовного оновлення для всіх користувачів, які придбали нові системи Mac в магазинах Apple або у авторизованих реселерів Apple після 6 червня 2011 року.

Для Mac OS X Lion потрібний комп'ютер Mac з процесором Intel Core 2 Duo, i3, i5, i7 або Xeon і не менше 2 ГБ оперативної пам'яті. Оновлення Lion може бути встановлено на всі персональні комп'ютери Mac, авторизовані одним обліковим записом.

Вконтакте
Pinterest