Google відмовився від улюбленого кодека Стіва Джобса

admin Новинки софта

Google відмовився від кодека H.264Google відмовився від підтримки найпопулярнішого кодека для онлайн-відео H.264, повідомляє блог Chromium. Залишається в Google підтримка Theora і VP8, кодека, що розробляється в самій компанії.

Кодеки, вбудовані в браузери, використовуються для відтворення відео, вбудованого в сторінки засобами HTML5 - незатвердженого поки прото-стандарту.

Більша частина відео зараз публікується і відтворюється за допомогою Flash. Flash залишається вбудованим в Chrome, а сам Flash здатний відтворювати відео, закодоване за допомогою H.264.

Браузери Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome і Chromium підтримують кодеки Theora і VP8. H.264 - це закритий, платний кодек, підтримка якого при достатньо великій кількості користувачів може коштувати десятки мільйонів доларів на рік. Для кінцевих же користувачів під тиском конкуренції його зробили безкоштовним в минулому серпні.(Перегляньте -Рейтинг популярності мов програмування TIOBE-2010)

Разом з тим, кодек H.264 - це практично безальтернативний спосіб потрапляння на мобільні пристрої Apple від iPod до iPad. Саме цей кодек для відтворення відео підтримується в iOS і працює на "яблучних" пристроях з апаратним прискоренням. З Youtube, на відміну від Chrome, H.264 Google не прибирав: втрачати користувачів iOS не хочеться незалежно від наявності претензій до H.264.

Відмовившись від підтримки H.264, Google ще трохи наблизила той момент, коли відеосайтом доведеться тримати одне і те ж відео у трьох примірниках: закодованим у H.264, в VP8 і в flash-контейнері.

Вконтакте
Pinterest