Комп'ютерна програма вперше пройшла тест Тьюринга

admin Новинки софта

Комп'ютерна програма вперше пройшла тест ТьюрингаПрограма, розроблена українцем і росіянином, пройшла тест Тьюринга. Їй вдалося переконати людей у тому, що вона є 13-річним хлопчиком Євгеном Густманом з Одеси.

Нагадаємо, що раніше тест намагалися пройти 5 комп'ютерів, проте жодному з них цього не вдавалося. Знаменитий тест був розроблений в 1950 році англійським ученим Аланом Тьюрингом. Він заявляв, що, якщо машина вміє думати, то її неможливо відрізнити від людини.

В рамках тесту комп'ютер, тобто програма спілкується з людьми (суддями) протягом п'яти хвилин. Для того щоб тест вважався успішно пройденим, програма повинна переконати у своїй людяності 30% суддів.

Відзначимо, що Євгену Густману повірили 33% суддів. Розробниками програми є українець Євген Демченко і росіянин Володимир Веселов. Самі розробники прокоментували досягнення своєї розробки наступним чином: Це величезний успіх для нас, і ми сподіваємося, що він дозволить підвищити інтерес до розробок у сфері штучного інтелекту і чат-ботів.

Кевін Ворвік (Kevin Warwick) з університету Ковентрі підтвердив факт проходження тесту. Він також висловив стурбованість з цього приводу, адже штучний інтелект такого рівня може бути використаний зловмисниками в злочинних цілях. 

Вконтакте
Pinterest