Android додаток дозволить стежити за роботою Великого адронного коллайдера

admin Новинки софта

Android додаток дозволить стежити за роботою Великого адронного коллайдераКористувач зможе не тільки спостерігати за реальними зіткненнями частинок в тривимірній графіці, але й спробувати зайнятися цим особисто на віртуальному обладнанні.

Вчені, які б'ються над вирішенням найважливіших фізичних загадок на Великому адронному колайдері (ВАК), вирішили популяризувати свою діяльність. Представники колаборації ATLAS, які за допомогою однойменного детектора працюють над одним з чотирьох основних експериментів БАК, об'єдналися з фізиками з Оксфордського університету для створення програми LHSee. Фінансову підтримку надала британська Рада з науково-технічних організацій (STFC).

Програма, назву якої можна перекласти як «Велике адронне спостереження», призначена для мобільних пристроїв з ОС Android версії 2.2 та вище. Вона підходить як фахівцям, так і простим любителям науки.

За допомогою програми можна відстежувати поточну діяльність на детекторах БАК в 3D-анімаційному відображенні, отримати масу корисної інформації про роботу прискорювача частинок і типах зіткнень, а також протестувати свої знання в грі «Полювання за бозоном Хіггса» - пошуку частинки, існування якої поки не доведено.

LHSee можна безкоштовно завантажити на Android Market. Додаток доступний англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською та шведською мовами.

Вконтакте
Pinterest