Linux може не працювати на комп'ютерах із Windows 8

admin Новинки софта

Linux може не працювати на комп'ютерах із Windows 8Фахівці попереджають, що перехід виробників материнських плат на використання інтерфейсу UEFI замість BIOS і випуск операційної системи Windows 8, зроблять неможливим запуск альтернативних операційних систем, таких як Linux і FreeBSD, на персональних комп'ютерах.

UEFI є наступником BIOS ROM і був розроблений для скорочення часу завантаження та підвищення безпеки. Інтерфейс UEFI - це ключовий елемент Windows 8, призначений для роботи на різних архітектурах процесора.

Основні зміни в специфікації UEFI будуть ставитися до так званого «протоколу безпечного завантаження». Цей протокол не дозволяє завантажувати код, який не був підписаний ключем, що зберігається в ПЗУ материнської плати. Операційна система також буде передавати прошивці материнської плати додаткові довірені ключі, або додавати деякі ключі в чорний список, забороняючи, таким чином, встановлення тих чи інших драйверів і завантаження шкідливого коду.

Така система є проблемною, тому що поки не існує організації, яка відповідає за розподіл ключів. Всі виробники материнських плат використовують власні ключі, тому єдиний шлях завантаження операційної системи на такому комп'ютері полягає в отриманні дистрибутива ОС, підписаного виробником. Розробники драйверів також повинні отримувати від виробників материнських плат спеціальний ключ для підтвердження автентичності коду.

За словами професора Кембріджського університету Росса Андерсона (Ross Anderson) Microsoft хоче зробити опцію «безпечного завантаження» обов'язковою, щоб виключити альтернативні операційні системи на системах з встановленою Windows 8. Андерсон також заявив: «Якщо монополія Microsoft в області операційних систем розширитися до апаратного забезпечення, то це призведе до катастрофи, зниження споживчого вибору і нестачі простору для інновацій».

Вконтакте
Pinterest