Лондонська біржа дала торговим роботам швидкий Лінукс

admin Новинки софта

Лондонська біржа дала торговим роботам швидкий ЛінуксЛондонська фондова біржа (LSE) оголосила про переведення своєї торгової платформи на більш швидку систему, що працює на базі SUSE Linux. У компанії висловили впевненість, що це полегшить обробку автоматизованих високочастотних трейдингів.

До недавнього часу роботу LSE забезпечувала система TradElect, що використовує ПЗ від Microsoft. У 2007 році її проапгрейдили, витративши на це 40 млн фунтів стерлінгів, але це, схоже, не сильно допомогло: робота біржі раз у раз стопорилась через програмні збої. До того ж, швидкість обробки даних у багатьох конкурентів була вищою. І в 2009 році LSE, нарешті, прийняла вольове рішення замінити TradElect чимось більш надійним і спритним.

Нова система, Millennium Exchange, в ході тестів показала себе виключно швидкою. Її потужності дозволяють торговому роботу купити і продати акції за якихось 126 мікросекунд (за даними самої LTE, швидше зараз не працює ніхто: у Chi-X цей показник дорівнює 175 мкс, у BATS Europe 250 мкс, а у інших бірж - і зовсім 300-400).

Перехід LSE на Millennium Exchange кілька разів відкладався, у тому числі через те, що торговельна платформа Turquoise, на якій обкатувалася нова система, в минулому листопаді простояла дві години (LSE є власником Turquoise). У LSE провели розслідування і тепер запевняють, що причиною збою була помилка оператора. З іншого боку, майкрософтовская система, бувало, збоїла й крутіше.

Цікаво, що в Росії проблему гіперактивності торгових роботів вирішують не стільки збільшенням потужностей, скільки введенням обмежень. Нагадаємо, що минулого літа кілька разів з колії вибило біржу РТС. Принаймні одного разу до збою привело "переповнювання розрядності в полі службової таблиці", що говорить на користь того, що дана система не була пристосована для обробки величезної кількості транзакцій, що генеруються торговими роботами.

P.S. Почитайте про мобільний Internet Explorer 9

Вконтакте
Pinterest