NSS Labs назвала Internet Explorer найбезпечнішим

admin Новинки софта

Internet Explorer найбезпечнішийКомпанія NSS Labs провела в третьому кварталі нинішнього року дослідження, згідно з яким Internet Explorer 9 забезпечує найкращий захист від шкідливих програм, що розповсюджуються з допомогою соціальної інженерії. При використанні функції SmartScreen браузер блокує 99% шкідливих програм і 94% небезпечних URL-адрес.

При відключенні SmartScreen блокується 95% шкідливих додатків.

Варто відзначити, що відрив браузера Microsoft від конкурентів дуже значний. У Firefox - найближчого переслідувача - цей показник становить 21%, в Safari і Chrome - 20% і 4% відповідно. Opera, за даними NSS Labs, не заблокувала жодного посилання.(Також читайте - Microsoft покаже Windows 8 у січні)

Для того, щоб не дати користувачеві перейти за шкідливим посиланням, Internet Explorer використовує власну технологію SmartScreen. Firefox, Safari і Chrome використовують Google Safe Browsing API. Навіть те, що в основі лежить одна і таж технологія, що не заважає цим браузерам мати п'ятикратний відрив у результатах тесту. Середній час від моменту появи шкідливого посилання до моменту його виявлення браузерами становить 16,4 години. Швидше за все про посилання "дізнається" IE8 - за 3,8 години, повільніше всіх - Safari, якому на виявлення посилання потрібно 37,4 години. Safari - єдиний браузер, у якого помітна затримка в надходженні даних про зловмисників: спочатку він блокує лише близько 10% посилань, досягаючи показника в 20% до кінця першого тижня життя вірусу.

Представники браузера Opera (показав в тесті найгірший результати сумніваються в тому, що дослідженню можна довіряти. У Opera є кілька зовнішніх провайдерів списків недобросовісних сайтів, серед яких, наприклад, AVG, яки нам поставляє таку інформацію у вигляді живих фідов. Нам не дуже зрозуміло чому NSS не вдалося протестувати захист від AVG в рамках Opera. Результати виглядають так, як ніби NSS тестувала якість списків тільки у тих провайдерів, які використовує в IE сама Microsoft. На реальний тест це не схоже, - Повідомив віце-президент з настільним продуктів Opera Software Ян Стандал.

Звертає на себе увагу той факт, що дослідження оплачувалося компанією Microsoft. NSS вже не вперше проводить тести, що виводять Internet Explorer у лідери в питаннях безпеки. На думку комерційного директора компанії Agnitum Віталія Янко, дослідження NSS не цілком коректно, оскільки не відповідає на питання про те, хто поставляв список шкідливих сайтів, і як вони були отримані. Результати можуть сильно варіюватися в залежності від складу цього списку. Так чи інакше, впевнений пан Янко, не слід занадто сильно покладатися на браузерне блокування: більш-менш достовірні результати виходять лише при одночасному використанні як готових списків, так і механізмів аналізу коду сторінок.

Вконтакте
Pinterest