Oracle відпустив OpenOffice

admin Новинки софта

Oracle відпустив OpenOfficeУ минулу п'ятницю був обнародуваний прес-реліз Oracle, з якого випливає, що компанія передає офісний пакет OpenOffice.org спільноті і відмовляється від випуску його комерційних версій (Star Office).

З іншого боку, на самоплив продукт пущений не буде - Oraсle, знаменита своєю жорсткою "вертикаллю влади", має намір "негайно почати працювати з членами спільноти задля досягнення подальших успіхів OpenOffice". Крім того, компанія клянеться, що буде підтримувати відкриті стандарти на зразок Open Document Format (ODF).

Нагадаємо, що ця сама управлінська вертикаль до осені минулого року так дістала ключових розробників OpenOffice.org, що вони створили форк офісного пакету - LibreOffice. Також вони заснували некомерційну організацію Document Foundation, метою якої став подальший розвиток пакета. Про підтримку LibreOffice оголосили хором компанії Canonical, Credativ, Collabora, Google, Novell і Red Hat, а також GNOME Foundation і ряд інших некомерційних організацій.

Тоді ж глава Canonical Марк Шаттлворт пообіцяв включити LibreOffice в черговий реліз операційної системи Ubuntu. Свою обіцянку він дотримав: у Ubuntu 11.04 включений саме цей офісний пакет.

Взяти участь у новому проекті запропонували і Oraсle, але за умови, що вони віддадуть бренд OpenOffice спільноті LibreOffice - але така перспектива не здалася компанії привабливою. Більш того, трохи пізніше менеджер спільноти OpenOffice.org з боку Oracle Луї Суаре-Поттс оголосив, що одночасна участь в проектах LibreOffice і OpenOffice.org призводить до конфлікту інтересів і є неприпустимим.

Що в результаті всіх цих бюрократичних маніпуляцій придбала або втратила компанія Oracle, поки неясно. Але посилання на платний пакет Star Office з офіційного сайту компанії вже зникли.

джерело

Вконтакте
Pinterest