Платформа Ubuntu for Android перетворить смартфон в заміну ПК

admin Новинки софта

Платформа Ubuntu for Android перетворить смартфон в заміну ПККомпанія Canonical анонсувала незвичайний продукт - програмну платформу Ubuntu for Android, що дозволяє використовувати комунікатор як альтернативу персонального комп'ютера початкового рівня.

Ubuntu for Android інсталюється на смартфон на додаток до мобільної операційної системи Android. В автономному режимі апарат функціонує як звичайний «гуглофон». Однак, підключивши його через спеціальну док-станцію до монітора і пристроїв вводу/виводу, користувач отримує повноцінне робоче середовище Ubuntu. Іншими словами, в цьому випадку смартфон починає грати роль ПК під управлінням Ubuntu Linux.

У десктоп-режимі користувачеві доступні програми Google Docs, браузер Chromium, клієнт електронної пошти Thunderbird, медіапрограм (PiTiVi, VLC Player, Ubuntu Music Player) і різні засоби обміну повідомленнями. Розробники відзначають, що з-під Ubuntu і Android забезпечується спільний доступ до всіх даних і сервісів: наприклад, в режимі ПК можна скористатися адресною книгою смартфона або активувати 3G-зв'язок.

Однак є й ряд обмежень. Для установки Ubuntu for Android знадобиться передовий комунікатор, оснащений ARM-процесором як мінімум з двома обчислювальними ядрами. Необхідний інтерфейс HDMI на додаток до USB-порту. Само собою, навіть у цьому випадку смартфон не зможе замінити потужний десктоп або ноутбук з великим об'ємом ОЗУ, дискретним відеоадаптером і пр.

Платформа Ubuntu for Android буде демонструватися на виставці Mobile World Congress 2012, яка відкриється в іспанській Барселоні 27 лютого.

Вконтакте
Pinterest