Програма визначить рівень алкоголю в крові по очах

admin Новинки софта

Програма визначить рівень алкоголю в крові по очахВласники останніх моделей Apple-гаджетів зможуть швидко дізнатися, наскільки п'яні вони самі або їх друзі, втупившись в камеру мобільного пристрою.

Додаток BreathalEyes, розроблене американським стартапом Xplor Apps LLC, стане в нагоді тим, хто «залив очі», але не знає, наскільки це небезпечно. Принцип його дії заснований на реєстрації ністагму - мимовільних посмикувань очного яблука, що може бути наслідком алкогольного сп'яніння.

Перевірка на ністагм при горизонтальному погляді (випробуваного просять подивитися якнайдалі убік, не повертаючи голови) - один із способів проведення візуального тесту на тверезість, що використовується дорожніми поліцейськими в США. Тепер його можна здійснити за допомогою камери вашого мобільного гаджета і BreathalEyes.

Розробники зіставили результати BreathalEyes і алкотестерів і з'ясували, що додаток здатний вимірювати рівень вмісту алкоголю в крові в межах від 0,02% (пляшка пива) до 0,17% (пляшка горілки) з похибкою ± 0,02%. У цей проміжок якраз потрапляє максимально допустима в США доза алкоголю за кермом - 0,08%.

Програма підходить для пристроїв з iOS 4.3 і більш пізніми версіями. На iTunes вона коштує $ 0,99; покупець повинен бути не молодше 17 років.