Програми під ліцензією GPL видалять з Apple App Store?

admin Новинки софта

Програми під ліцензією GPL видалять з Apple App Store?Існуюча думка, що компанія Apple не буде видаляти додатки під ліцензією GPL зі свого магазину через несумісність ліцензії GPL з умовами обслуговування, була спростовано діями компанії: 7-го січня популярний мультимедіа програвач VLC був прибраний з каталогу App Store.

На думку Ремі Дені-Курмона (Remi Denis-Courmont), розробника VLC, конфлікт ліцензій був вирішений суворим способом і послужить прецедентом у подальшому. Саме Дені-Курмон привернув увагу громадськості і вказав на конфлікт ліцензій ще в жовтні. Деякі розробники з некомерційної організації VideoLAN, яка займається розвиток VLC, вважають що такі дії зашкодять тільки репутації проекту.(Можливо зацікавить -Число завантажень додатків з магазину Mac App Store перевищило один мільйон)

Думка FSF, в особі Бретта Сміта (Brett Smith), відповідального за сумісність ліцензій в FSF, збігається з думкою Дені-Курмона: 6-й розділ ліцензії GPLv2 явним чином говорить про те, що будь-який одержувач GPL-програми має право на копіювання, модифікацію або розповсюдження отриманого ПЗ, причому, він не може надалі накласти додаткові обмеження на дані йому права. У той же час умови магазину Apple Store, забороняють комерційне використання, розповсюдження чи внесення змін, що і є причиною конфлікту.

Даний розділ GPL є вирішальним, так як без нього можна було б відносно легко позбавити користувачів свободи, запропонувавши їм додаткові обмеження в окремому легальному угоді, подібному умов магазину або NDA. Слід зазначити, що проблема стосується не використання GPL ПЗ (тобто користувачі, які встановили програвач VLC, можуть продовжувати ним користуватися), а способу поширення його через каталог Apple Store.

Компанія Apple буде, мабуть, надалі дотримуватися такої ж політики: прибирати додатки з каталогу, якщо хтось вкаже на несумісність ліцензій. Так як Apple навряд чи буде займатися перевіркою наявних в каталозі програм на сумісність з умовами магазину, то відповідальність за підтримання ліцензії GPL покладається на організації подібні FSF і самих розробників.

Вконтакте
Pinterest