Рейтинг популярності мов програмування TIOBE-2010

admin Новинки софта

Рейтинг популярності мов програмуванняАналітична компанія TIOBE Software опублікувала підсумки свого дослідження популярності мов програмування за 2010 рік.

Найбільшу динаміку продемонстрували Python, Objective-C та PHP. Перший збільшив свою частку на 1.81%, перестрибнувши з 7-го місця в 2009 році на 5-е. Імовірно, пояснюється це тим, що Python продовжує завойовувати міцні позиції в якості мови для написання системних скриптів і настільного ПЗ.

Objective-C продемонстрував приріст на 1.63%, піднявшись з 12-го місця на 8-е місце; це пов'язують зі зростаючою популярністю пристроїв, що працюють під управлінням Apple iOS. Нарешті, PHP втратив 2.24%, опустившись на 4-е місце з 3-го. Це, можливо, обумовлено з витісненням PHP з ніші веб-програмування більш сучасними мовами і платформами. Втрачають свої позиції VisualBasic, JavaScript, Perl і Delphi.(Цікаво -Google навчила додаток Goggles розгадувати судоку)

Співробітники TIOBE підкреслюють, що складається ними рейтинг не грунтується на кількості рядків коду, написаних на якій-небудь мові в 2010 році, і не претендує на те, щоб служити показником якості, мощі чи поширеності мови програмування. Рейтинг TIOBE грунтується на статистиці пошукових запитів, що надаються Google, Wikipedia, Yahoo і подібними службами. Внаслідок цього, правильніше розглядати рейтинг TIOBE як певну характеристику трендів і моди у виборі мов програмування. Так, наприклад, завидну статистику продемонстрував Lisp, додавши 0.53% і зробивши стрибок з 18-го місця на 13-е.

Мовою року був визнаний Python, завдяки винятковій динаміці та успішному завоювання нових ніш. Перші три рядки рейтингу ось вже кілька років стабільно займають Java, C і C + +, демонструючи нульову або невисоку позитивну динаміку.

Вконтакте
Pinterest