Російська виконавча влада перейде на вільне ПЗ

admin Новинки софта

Російська влада перейде на ВПЗУряд РФ видав розпорядження N2299-р, що передбачає відмову від комерційного програмного забезпечення у федеральних органах виконавчої влади і федеральних бюджетних установах.

Проект, розрахований на 2011-2015 роки, передбачає використання вільного ПЗ (ВПЗ) і описує «заходи у сфері освіти і розвитку професійних навичок федеральних державних цивільних службовців, заходи з технічного та організаційного забезпечення переходу» на ВПЗ.

До кінця наступного року Міністерству зв'язку і масових комунікацій (Мінкомзв'язку) доручено сформувати пакет базового ВПЗ для вирішення типових завдань органів влади. До другого кварталу 2012-го має з'явитися єдиний репозиторій вільного ПЗ, доступ до якого одержать всі держорганізації. Регулярне щоквартальне оновлення останнього розпочнеться з третьої чверті 2013 року.(А Microsoft припиняє продажі Windows 7 Family Pack)

Проект також передбачає розробку планів переходу на використання ВПЗ та його тестування в «пілотних установах». Крім того, Мінкомзв'язку і Мінекономрозвитку доручено розробити пропозиції щодо створення центру підтримки користувачів ВПЗ та центру консультативної та технологічної підтримки державних замовників і розробників.

Впровадження вільного програмного забезпечення і перенесення даних з  інформаційних систем,  що раніше використовувалися, повинно бути забезпечене до третього кварталу 2014 року. План передбачає перехід на формати зберігання даних, відповідні відкритим специфікаціям.

Очевидно, що ініціатива вдарить насамперед по постачальникам комерційних продуктів, зокрема Microsoft. Швидше за все, російська влада має намір використовувати Linux і набір офісних додатків OpenOffice.org.

Вконтакте
Pinterest