Розроблено ПЗ для анонімізації фотографів

admin Новинки софта

Розроблено ПЗ для анонімізації фотографівПрограма обробляє дві або більше фотографій і зміщує точку зйомки, ускладнюючи визначення по ній автора.Шишир Нагараджа з Інституту інформаційних технологій Індрапрастха (Індія), Петер Шаффер і Джаміла Ауад (обидва - Люксембурзький університет) створили програму обробки зображень, яка стане в нагоді насамперед учасників протестних акцій в авторитарних державах.

Ідея народилася у розробників у вересні 2007 року, коли поліцейські сили правлячого режиму М'янми розганяли демонстрації прихильників демократії і садили дисидентів у в'язниці. Мітингувальники робили фотографії вуличних побоїщ і розміщували їх в інтернеті; держиморди, що фіксували протестуючих на відео, легко вираховували авторів знімків. Г-да Нагараджа, Шаффер і Ауад вирішили ускладнити роботу спецслужб.

Для створення зображень із зміненою перспективою, анонімізуючою фотографа, програмі необхідні як мінімум два знімки щодо статичної сцени, зроблені з різних точок приблизно в один час. За них складається тривимірна карта сцени, і користувач вибирає потрібну «точку зору». Потім 3D-картина ущільнюється, а невидимі ділянки розфарбовуються під сусідні пікселі.

Розробники мають намір відкрити код програми, яку недавно почали тестувати. Почали дуже вчасно - бо інші свіжі програми дозволяють, наприклад, ідентифікувати одну і ту ж людину на різних фотографіях.

Вконтакте
Pinterest