Samsung відкриє код мобільної платформи bada

admin Новинки софта

Samsung відкриє код мобільної платформи badaКомпанія Samsung має намір перетворити свою мобільну операційну систему bada у відкриту платформу. Про це повідомляє газета Wall Street Journal, посилаючись на інформацію, отриману від «обізнаних осіб».

Проект bada був анонсований у листопаді 2009 року. В основу платформи покладені загальноприйняті стандарти, а її головними особливостями на момент анонса називалися дружній інтерфейс, зручність використання і гнучкі функціональні можливості. Зараз bada є закритою ОС.

Вихідні коди ОС «Самсунг», як очікується, опублікує в 2012 році. Передбачається, що це дозволить компанії підвищити популярність bada серед виробників техніки та в кінцевому рахунку знизити залежність від Google і Android. Причому використовувати bada планується не тільки на комунікаторах, а й на «розумних» телевізорах з підключенням до Інтернету.

Платформа bada встановлюється на смартфони Samsung початкового і середнього рівня, тоді як на топових моделях застосовується Android. За оцінками Gartner, частка bada на світовому ринку комунікаторів у другому кварталі дорівнювала 1,9% проти 43,4% у Android. Поставки «умнофонов» з цими операційними системами становили відповідно близько 2 і 47 млн ​​штук.

Вконтакте
Pinterest