Смартфон перетворили на очну клініку

admin Новинки софта

Смартфон перетворили на очну клінікуЗа допомогою софта, пацієнти зможуть запобігти розвитку такого небезпечного захворювання, як катаракта.

Сьогодні люди, що проживають в бідних районах світу, наприклад, віддалених частинах Кенії, не мають можливості лікування в очних клініках. За даними ВООЗ, всього в світі 285 млн сліпих і слабозорих людей. Спеціально для них було розроблено додаток Peek, який допомагає стежити за здоров'ям своїх очей, пише BBC.

Для сканування кришталика ока використовується камера смартфона. А спалах камери може використовуватися для освітлення задньої частини ока і сітківки з метою перевірки на хвороби.

Вже 5000 чоловік з Кенії випробували новий софт. Вчені відзначають, що результати дослідження не є повними, однак експерти відзначили, що перші результати обнадіюють. Завдяки додатку, 1000 осіб отримали лікування.

Тим часом, недавні дослідження вчених показали, що причиною поганого зору є саме смартфон. Серед інших пристроїв саме він знаходиться на найближчому відстані від очей - від 18 до 30 см, а протягом дня звичайний користувач смартфона дивиться на екран у цілому кілька годин. У підсумку, з 1997 року, коли вперше смартфони надійшли у продаж, число пацієнтів з короткозорістю зросла на 35%, пише RT.

Вконтакте
Pinterest