Смартфон розпізнає рослини

admin Новинки софта

Смартфон розпізнає рослиниПрограма Leafsnap, створена спільними зусиллями Колумбійського університету, Університету Меріленда, Смітсонівського інституту і ресурсом FindingSpecies.org, дозволяє встановити назву рослини за зовнішнім виглядом одного листка.

Користуватися додатком зовсім нескладно. Достатньо взяти неушкоджений листок, розмістити його на світлому фоні (підійде аркуш паперу, блокнот або біла футболка) і сфотографувати його за допомогою вбудованої камери iPhone. Громадяни, які не люблять "заподіювати біль рослинам", можуть спробувати просто притягнути гілку ближче до чого-небудь світлого і сфотографувати лист не відриваючи.

З фотографії додаток отримує контур листка, який звіряє з еталонними контурами, наявними в базі даних. Творці програми наголошують, що вони використовували ту ж технологію, яка застосовується для розпізнавання осіб - з тією лише різницею, що для розпізнавання рослин використовуються інші набори характеристик.

У базі даних Leafsnap на сьогоднішній день представлені тільки рослини, які ростуть у США. Теоретично додаток можуть встановлювати і ботаніки-любителі з інших регіонів, але Leafsnap навряд чи зможе повністю задовольнити їх цікавість.

За словами користувачів, у програми є ще один суттєвий недолік: для нормального функціонування йому необхідно постійне з'єднання з Інтернетом. Це означає, що якщо iPhone опиниться поза зоною впевненого прийому, то Leafsnap стане абсолютно марним. Єдиною розрадою в такому випадку послужить те, що додаток поширюється безкоштовно.

Додатку потрібно iPhone з iOS 4.2 або вище. Версію для апаратів на базі Android обіцяють випустити влітку поточного року, повідомляє Fast Company.

Вконтакте
Pinterest