Вийшла нова версія інструменту для створення безпечних P2P-мереж GNUnet

admin Новинки софта

Вийшла нова версія інструменту для створення безпечних P2P-мереж GNUnetСеред найбільш відчутних нововведень - відмова від RSA 2048 на користь стандарту Curve25519.

Як повідомляють розробники популярного програмного пакета GNUnet, 24 грудня цього року відбувся реліз нової версії - 0.10. При цьому фреймворк, призначений для створення децентралізованих анонімних мереж, повністю відмовився від використання RSA 2048 на користь стандарту Curve25519.

Відзначимо, що GNUnet придатний для створення P2P-мереж поверх TCP, UDP, HTTP/HTTPS, Bluetooth, а також WLAN. На сьогоднішній день на базі програмного пакета розвиваються відразу кілька сторонніх додатків, в тому числі система доменних імен GNU Name System, що представляє собою альтернативу DNS.

Серед інших змін у версії 0.10 варто відзначити появу кількох нових інструментів:

Важливо також, що згідно з поясненнями самих розробників, поточний випуск GNUnet варто розцінювати як ознайомчу версію фреймворка, оскільки серйозні зміни в протоколі і відмова від RSA зробили його несумісним з попередніми версіями.

Таким чином, створена на базі GNUnet 0.10 мережа зараз надто мала, щоб гарантувати анонімність. Більш того, код не був повноцінно протестований в умовах реального використання.

Вконтакте
Pinterest