Випущена мобільна операційна система Tizen 2.0

admin Новинки софта

Випущена мобільна операційна система Tizen 2.0Учасники проекту Tizen оголосили про доступність версії 2.0 однойменної мобільної платформи та супутнього набору для розробників (SDK).

Tizen - це спільна ініціатива організацій Linux Foundation і LiMo Foundation (заснована на початку 2007-го компаніями Motorola, NEC, NTT DoCoMo, Panasonic Mobile Communications, Samsung Electronics і Vodafone). Проект також підтримує корпорація Intel.

В основу Tizen покладено ядро Linux; при розробці платформи враховуються прийняті галузеві стандарти. ОС є «крос-архітектурною», що означає підтримку пристроїв з ARM-процесорами і х86-сумісними чіпами.

Серед особливостей Tizen 2.0 (кодове ім'я Magnolia) розробники виділяють підтримку HTML5/W3C, Bluetooth, NFC, покращений інтерфейс і багатовіконний режим. У другому кварталі планується випуск операційної системи Tizen 2.1 з рядом удосконалень.

Очікується, що комунікатори під управлінням Tizen з'являться в поточному році: випуск таких пристроїв, зокрема, планує компанія Samsung.

Вконтакте
Pinterest