Випущена спеціалізована ОС для міні-комп'ютера Raspberry Pi

admin Новинки софта

Випущена спеціалізована ОС для міні-комп'ютера Raspberry PiРозробники крихітного наддешевого комп'ютера Raspberry Pi оголосили про доступність спеціально призначеної для цього пристрою операційної системи Raspbian.

Платформа Raspbian, заснована на Linux-системі Debian, оптимізована під апаратну складову Raspberry Pi. Вона, як стверджується, забезпечує поліпшену продуктивність в обчисленнях з плаваючою комою і оптимізовану веб-навігацію. Для роботи з мультимедійними матеріалами служить плеєр Omxplayer, що використовує засоби апаратного прискорення Raspberry Pi.

Завантажити операційну систему Raspbian можна з сайту проекту.

Raspberry Pi, нагадаємо, пропонується у версіях «A» і «B». Обидві оснащені процесором ARM з тактовою частотою 700 Мгц і 256 Мб оперативної пам'яті. Операційна система, додатки і дані користувача можуть зберігатися на флеш-карті формату SD. Розміри комп'ютера - 85,6 × 54,0 × 17,0 мм.

Модель «A» наділена одним портом USB 2.0; модифікація «B» - двома. Крім того, у старшій версії є контролер Ethernet. Ціна складає 25 і 35 доларів відповідно.

Вконтакте
Pinterest