Як отримати багаторакурсну фотографію

admin Новинки софта

Як отримати многоракурсну фотографіюЖоден урочистий захід не обходиться без фотозйомки. Найяскравіші миті залишаються у пам'яті смартфонів, планшетів, компактних і дзеркальних камер. Найчастіше один і той же епізод закарбовують відразу кілька фотографів, причому з різних ракурсів. У Массачусетському технологічному інституті (MIT) задумалися, чи можна об'єднати знімки, зроблені з різних перспектив, в одну многоракурсну фотографію. У результаті на світ з'явився додаток CrowdCam.

Принцип роботи CrowdCam зводиться до наступного. Спочатку користувач завантажує для обробки всі фотографії конкретної сцени. Далі програма відшукує подібності на наявних зображеннях і розраховує приблизні кути між напрямками, в яких велася зйомка. На фінальному етапі формується послідовність фотографій, що дозволяє переглядати сцену з різних ракурсів.

Іншими словами, робота CrowdCam нагадує отримання ефекту «час кулі» (Bullet Time), що полягає в русі камери навколо «завмерлого» об'єкта. У класичному поданні для такої зйомки з обраної траєкторії розміщуються безліч знімальних апаратів. У потрібний момент проводиться одночасне фотографування об'єкта з дуже малою витримкою, а отримані кадри потім монтуються в певній послідовності.

Програма CrowdCam дозволяє використовувати зображення, отримані різними пристроями. Зрозуміло, формування многоракурсної фотографії можливо за умови, що всі знімки зроблені приблизно в один і той же момент. З урахуванням того, що на урочистостях часто ведеться серійна зйомка кількома фотографами, а також аматорська зйомка численними гостями, ймовірність набуття одночасних знімків з різних перспектив досить висока.

CrowdCam теоретично може працювати через мережеву хмара: в цьому випадку користувачеві доведеться завантажити на сервер вихідні матеріали і потім отримати на смартфон або планшет готовий результат.

Вконтакте
Pinterest