«Яндекс» представив програму «Навігатор» для Android і IOS

admin Новинки софта

«Яндекс» представив програму «Навігатор» для Android і IOS«Яндекс» випустив безкоштовний мобільний додаток «Яндекс.Навігатор» для автомобілістів.

Програма використовує інформацію сервісів «Яндекс.Карти» і «Яндекс.Пробки» і розраховує найбільш оптимальні маршрути з урахуванням дорожньої ситуації на території Росії та Україні.

Зараз навігатору від «Яндекса» доступні докладні схеми 519 міст Росії та Україні. Навігатор використовує інформацію про пробки, аварії і дорожні роботи. Інформація про ситуацію на дорогах оновлюється кожні 2 хвилини. У налаштуваннях програми за замовчуванням включені повідомлення про ДТП. За бажанням користувач може включити інформування про інші дорожні події.

У «Яндекс.Навігаторі» реалізована функція пошуку, яка знаходить найближчі організації за назвою чи сферою діяльності. Додаток знає більше 2,5 мільйона російських і 270 000 українських компаній. База даних організацій оновлюється щодня.

Після введення адреси призначення навігатор будує два варіанти шляху - найкоротший за часом і найкоротший по відстані. Проходження по маршруту супроводжується голосовим попередженням про маневри. На вибір користувачеві пропонується чоловічий чи жіночий голос.

Екран «Вибране» дозволяє зберігати маршрути, прокладені користувачем.

Серед примітних особливостей програми «Яндекс.Навігатор» - плавна прокрутка і масштабування в режимі 3D. При прокладанні маршруту частота кадрів змінюється зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Для економії батареї мобільного пристрою в режимі поїздки частота кадрів скорочується до 5 кадрів в секунду. За запевненням керівника мобільного напряму «Яндекса» Тиграна Худавердяна, це не впливає на якість сприйняття картинки користувачем.

«Яндекс.Навігатор» споживає не дуже багато мобільного трафіку, запевняють розробники. Карта зберігається в кеші, в результаті чого трафік витрачається тільки на побудову маршруту та оновлення інформації про пробки. «Це мала плата за те, що при появі нової розв'язки інформація про неї з'являється відразу, а не через півроку», - зауважив пан Худавердян. У майбутньому в планах у «Яндекса» - зробити можливим зберігати карти і користуватися ними в офлайні.

Додаток доступно безкоштовно для смартфонів під управлінням IOS і Android. Незабаром вийде додаток і для Windows Phone, пообіцяв на прес-конференції, присвяченій презентації сервісу, керівник мобільного напряму «Яндекса» Тигран Худавердян. Також ведуться переговори з Samsung про розробку версії «Яндекс.Навігатора» для Баду. «Додаток міжплатформний і написаний на мові C++», - сказав пан Худавердян.

У «Яндексі» немає спеціальних планів по монетизації додатоку «Навігатор». Представники компанії відзначили, що в навігаторі буде використовуватися та ж схема «жовтих сторінок», яка вже працює в «Яндекс.Картах»: компанії зможуть купувати позначки на карті.

Розробка програми «Яндекс.Навігатор» зайняла трохи більше одного року. У проекті брали участь 100 чоловік, команда з 20 осіб займалася безпосередньо розробкою софта.

Вконтакте
Pinterest