Yi. Baidu представив власну ОС

admin Новинки софта

Yi. Baidu представив власну ОСКитайська компанія Baidu анонсувала власну операційну систему для смартфонів. Представлена на щорічному заході Baidu World в Пекіні платформа отримала назву Yi, що в перекладі означає «легко». В її основу покладено ядро Android (версія не уточнюється), доповнене фірмовими розробками Baidu, зокрема оптімізованими для КНР засобами введення тексту и створення нотаток.

Платформа Yi тісно інтегрована з онлайновими сервісамі Baidu - пошукачем, картографічною та музічною службами, «хмарним» сховищем даних та ін. Передбачається, що випуск мобільної ОС дозволити Baidu сформуваті повноцінну екосистему на основі своїх веб-сервісів и  зміцнити позиції на інтернет-ринку.

За оцінкамі Analysys International, у іншому кварталі Baidu контролювала близько 76% веб-пошуків КНР проти 70% роком раніше. Для порівняння: Google, що продовжує конфліктувати з китайською владою, за той ж період, навпаки, здав позіції з 24 до 19%.

Нагадаємо, що недавно про створення власної мобільної ОС на ядрі Linux оголосіла інша китайська компанія - портал Alibaba. Платформа Aliyun OS, Як очікується, буде затребувана виробника планшетних комп'ютерів и смартфонів.

Вконтакте
Pinterest