З Google Play вигнали блокувальників реклами

admin Новинки софта

З Google Play вигнали блокувальників рекламиУ магазині додатків від Google більше немає AdBlock Plus, AdBlocker, AdAway і AdFree. Кілька плагінів для автоматичного блокування реклами в браузерах на ОС Android були видалені з Google Play. Причина полягає в тому, що додатки порушували пункт 4.4 Угоди розробника про розповсюдження продуктів. У каталозі додатків тепер немає AdBlock Plus, AdBlocker, AdAway і AdFree.

«Ви зобов'язуєтеся не здійснювати дій (включаючи розробку та розповсюдження Продуктів, які порушують або переривають роботу пристроїв, серверів, мереж та інших об'єктів і служб третіх сторін, включаючи користувачів Android, компанії Google та операторів мобільного зв'язку, а також завдають їм інший збиток», - йдеться в Угоді.

Дія адміністрації Google Play викликали різку критику з боку власників додатків: «До недавнього часу основна відмінність між Android і iPhone було в тому, що Android дозволяв встановити будь-який додаток, крім шкідливих», - зауважив Володимир Палант (Wladimir Palant) з Adblock Plus у своєму блозі.

Розкритикував видалення і ще один співзасновник Adblock Plus Тілль Фаіда (Till Faida): «Видаляючи додатка в односторонньому порядку, Google йде врозріз з усією системою 'стримувань і противаг', які лежать в основі інтернет-демократії. Люди повинні бути дуже стривожені цим кроком». Він зазначив, що усвідомлює важливість рекламних доходів, але звернув увагу на те, що AdBlock Plus не блокує автоматично всі оголошення, а просто дає користувачам право вибрати, які потрібно приховати, а які залишити, пише Electronista.

Для того, щоб знову скористатися вbдаленим софтом можна зайти на альтернативу Google Play - F-Droid. Однак, оскільки такі програми тепер недоступні через пошук, їх популярність сильно впаде у користувачів.

Вконтакте
Pinterest