7 головних правил найнадійнішого пароля

admin Різні статті

 

Хто може полювати за вашими паролями?

Ми розповімо, чому складні паролі можуть захистити вас від онлайн-хижаків.

Колись давно, будучи молодим і наївним, я щиро дивувався - навіщо комусь може знадобитися доступ до мого онлайн-світу ?! Я, взагалі-то, цілком пересічна людина, зовсім не агент під прикриттям, зовсім нікому не цікавий.

Проте, хто я - це взагалі не важливо. Просто є люди, які хочуть отримати доступ до чужих особистих даних і використовувати цю інформацію в своїх цілях.

Вивчивши тему глибше і поспілкувавшись з різними людьми, я зрозумів, що я - точно така ж мета, як і всі навколо. І почасти проблема полягає в тому, що ми, користувачі, просто не уявляємо можливості всієї тієї інформації, яку вводимо в комп'ютер. А інтернет тим часом стає все більш і більш просунутим і розвиненим, і разом з ним ростуть навички і тих людей, які вміють зламувати і красти дані. Наші данні.

Хакери бувають найрізноманітніші, однак при цьому можна виділити 3 основні типи хакерів, у кожного з яких - своя мотивація.

  1. Етичні хакери (білі хакери, білі капелюхи) - хороші хакери, які захищають нас від поганих хакерів (чорних капелюхів), які намагаються зламати наші комп'ютери або створити комп'ютерні віруси. До інших видів хакерів можна віднести зелені капелюхи, сірі капелюхи, хакерів-шпигунів і кібер-терористів.
  2. Уряду теж не слід скидати з рахунків. АНБ (Агентство Національної Безпеки США) і уряди інших країн світу сплять і бачать, як би законодавчо закріпити собі можливість отримання доступу до особистої листуванні громадян, їх дзвінків і списками відвіданих сторінок. Зрозуміло, це моторошне порушення прав людини. Зрештою, навіщо АНБ бачити мої фотографії в Вконтакте? Я, чесно сказати, до сих пір не впевнений.
  3. Рекламодавці. Можливо, ви не робите нічого шпигунського і не робите кібер-злочину. Тим не менш, ви все одно можете бути на прицілі - на прицілі моторошно дратують рекламних оголошень, які нібито намертво вчепилися до вашого браузеру.

Власне, кращий рада в даному випадку - частіше міняти паролі. Краще і зовсім робити це регулярно. Так ви захиститеся і від настирливої ​​реклами, і від хакерів ... Отже, перелопативши тонни статей і задавши експертам сотні питань, ми вивели 7 золотих правил по-справжньому надійного пароля, який захистить вас від будь-яких негараздів.

 

Сім головних правил надійного пароля

1. Використовуйте різні паролі для різних сайтів

Просто уявіть, що було б, якщо ви одним і тим же ключем можна було б відкрити і вашу машину, і ваш будинок, і ваше робоче місце. Метикує? Якщо хакер зможе зламати одне місце, він зможе потрапити і в усі інші. Вкрай важливо мати не тільки різні замки, але і різні паролі.

2. Регулярно міняйте ваші паролі

Принцип той же: якщо на ваших дверей десятки років висить один і той же замок, ви практично кличете злодіїв до себе в гості. Одного разу замок зламають, а код - підберуть. Регулярно міняйте паролі! У деяких додатках є налаштування, що нагадують про необхідність змінити пароль. Якщо ви використовуєте Windows, то таку напоминалку можна знайти в Налаштуваннях безпеки. Просто відкрийте вкладку Password Policy в розділі Account Policies, клікніть двічі по рядку Maximum password age і введіть кількість днів, яке стане максимальним віком пароля. Потім натисніть на Ok, щоб зберегти внесені зміни.

3. Використовуйте відповідний пароль

Паролі повинні бути мінімум в 16 символів довжиною і містити комбінацію цифр, символів, великих і малих літер, а також прогалини. Паролі не повинні повторюватися, вони не повинні бути словом або ідентифікатором.

Це навіть звучить складно, чи не так? Такий пароль не тільки придумати складно, але і запам'ятати практично неможливо.

Одним із способів запам'ятати складний пароль є використання мнемонічною фрази. Наприклад, з англійської фрази "I have 3 pink goats and 5 cats in the house" (У мене є три рожевих козла і п'ять кішок в будинку) можна створити ось такий ось пароль: Ih3pga5cith. Так що не сумуйте: придумувати складні паролі може бути не тільки складно, але ще і весело.

4. Вибирайте двоетапну верифікацію

Gmail, Facebook і ряд інших сервісів дозволяють вам забезпечити свою безпеку легко і просто. Всякий раз, коли ви намагаєтеся увійти в свій обліковий запис, такі сервіси відправляють вам на телефон спеціальний код. Швидко, хитро і надійно!

Двоетапна верифікація

5. Вимкніть автозаповнення логінів і паролів

Відключивши автозаповнення логінів і паролів, ви надаєте собі велику послугу. Звичайно, всіх нас дратує необхідність постійно вводити складні паролі, і особливо - якщо ви все-то на пару-трійку хвилин відійшли від комп'ютера. Проте, на комп'ютері, доступ до якого мають відразу кілька людей, це необхідно.

Щоб відключити цю функцію в браузері Internet Explorer, вам потрібно натиснути на Tools> Internet Options> Content, далі натисніть на кнопку Settings в розділі AutoComplete. Зніміть галочку з полів User names and passwords on forms. Натисніть OK, потім відкрийте вкладку General, натисніть на Delete> Delete Passwords. Натисніть на Close, потім на OK. Зніміть галочку з полів User names and passwords on forms в діалоговому вікні AutoComplete Settings браузера Internet Explorer.

У браузері Firefox просто клікніть на Tools> Clear Private Data (або натисніть Ctrl-Shift-Delete), відзначте всі поля та натисніть на Clear Private Data Now.

У браузері Google Chrome вам потрібно буде відкрити меню програми> прокрутити вниз до налаштувань і натиснути на Show advanced settings> знову прокрутити вниз до розділу Passwords and forms> зняти галочку з поля Enable Autofill ...

Ніколи не зберігати пароль

6. Використовуйте програму-менеджер паролів

Є безліч програм такого роду. Вони просто зберігають всі ваші паролі і заповнюють авторизовані форми. Це щось на зразок невеликий флешки. Серед надійних варіантів можна назвати 1Password, LastPass, Roboform. Головне тут - запам'ятати пароль від самого менеджера паролів.

Менеджер паролів

7. Не відправляйте паролі по електронній пошті або по телефону

Тут все очевидно, однак сказати про це ще все одно не завадить. Наша порада: скористайтеся цими правилами.

Це було наше керівництво про створення надійних паролів.

Просто уявіть свій будинок - свою фортецю, місце, де ви зберігаєте все нажите, все спогади і скарби. А тепер уявіть, що ви не замкнули двері ...

Онлайн-паролі - це ключі від вашого будинку (щось на зразок того). Ваш будинок повинен бути замкнений на надійний замок - будь-що-будь!

Вконтакте
Pinterest