Android OS

admin Різні статті

AndroidAndroid - операційна система для мобільних телефонів, планшетних комп'ютерів і смартбуків, заснована на ядрі Linux. Спочатку розроблялася компанією Android Inc., яку потім купила Google. Згодом, Google ініціювала створення Open Handset Alliance (OHA), яка зараз і займається підтримкою і подальшим розвитком платформи. Android дозволяє створювати Java-додатки, що керують пристроєм через розроблені Google бібліотеки. Також є можливість писати програми на С та інших мовах програмування з допомогою Android Native Development Kit. Спеціально для платформи Android було створено сімейство шрифтів Droid

Заяви про порушення прав інтелектуальної власності

Oracle Corporation звинуватила Google в порушенні прав інтелектуальної власності на Java і направила відповідний позов до суду.

У травні 2009 року Еріх Шпехт, програміст з Іллінойсу, звернувся до окружного суду штату, звинувачуючи Google і членів альянсу Open Handset Alliance, включаючи Qualcomm, Texas Instruments, China Mobile, Samsung і Vodafone, в неправомірному використанні слова Android. Він стверджує що, назву для своєї фірми Android Data Corporation він зареєстрував ще в жовтні 2002 року, що підтверджується фактом відмови Google в 2007 році в реєстрації бренду Android. Шпехт вимагав виплатити 94 млн доларів збитку, хоча йому і належало довести, що назва Android для операційної системи призведе до плутанини з продуктами його фірми. На думку позивача, клієнти могли порахувати, ніби він копіює вироби Google, що, можливо, завдасть шкоди бізнесу. Google, яка виступала в даній справі відповідачем, пояснювала, що компанія Шпехта ліквідована в 2004 році, і, зрозуміло, втратила права на шукану торгову марку.

Між іншим, можете прочитати цікаву статтю Чим Android 2 краще iOS, де розповідається про переваги ОС Android.

Критика

На відміну від bada OS, платформа базується на Dalvik virtual machine, тому переваги і можливості операційної системи Linux на цій платформі практично не використовуються. Наприклад, не використовується жоден з популярних графічних тулкітів і бібліотек (наприклад Qt або GTK), що робить малоймовірною появу великого числа програм, портованих з повноцінного десктопного варіанту Linux на цю платформу через відсутність за змовчанням X-сервера і поширених графічних бібліотек. Однак, вже знаходиться в розробці порт Qt для Android (кодова назва - Android Lighthouse), який може бути готовий в 2011 році.

У версії Android 1.6 розробники додали Native Development Kit, яка дозволяє створювати власні низькорівневі модулі для системи на мові C/С++, спираючись на стандартні linux-бібліотеки. Хоча, наприклад, стандартна бібліотека мови С на платформі Android, відома як Bionic, як раз не є стандартною і повністю сумісною з libc.

З'явилася інформація про те, що Google буде на свій розсуд видаляти додатки на телефонах користувачів, якщо порушуються умови їх використання.

Для доступу до Android Market та інших сервісів від Google необхідно використовувати пропрієтарні програми, які виробник телефону має право встановлювати на телефон тільки після укладення контракту з Google.

Цікаві факти

Назви кожної чергової версії ОС Android представляє собою назву будь-якого десерту. Перші букви найменувань в порядку версій відповідають літерами латинського алфавіту. Також можете прочитат ище одна статтю на тему - Що таке OS Android.

Вконтакте
Pinterest