Автомобільні відеореєстратори

admin Різні статті

Автомобільні відеореєстраториАвтомобільні відеореєстратори - досить нові пристрої, але вони вже завоювали популярність у автолюбителів. Вони високо цінують можливість фіксувати все, що відбувається на дорозі.

Не будемо лукавити: найчастіше автомобільні відеореєстратори купуються з метою протистояти несумлінним "продавцям смугастих паличок", які намагаються приписати водіям неіснуючі порушення або вимагають хабар. Сама наявність відеореєстратора на передній панелі або на вітровому склі автомобіля швидко охолоджує запал подібних персонажів і нерідко взагалі знімає будь-які претензії.

Автомобільні відеореєстратори

У разі дорожньо-транспортних пригод, особливо якщо в них є потерпілі, відеореєстратор для автомобілів допомагає встановити реальну картину події. Не секрет, що з тих чи інших причин ситуація, описана в протоколі, далеко не завжди відповідає дійсності, тим більше якщо одним з учасників серйозного ДТП виступає великий чиновник або заможний бізнесмен. В ході судових розглядів суд може долучити запис з відеореєстратора до доказів у справі, і такий запис здатний послужити одним із свідчень, що визначають рішення. Втім, може і не долучити - це право суду. При звичайних розглядах в адміністративному порядку в ДАІ зазвичай приймаються до уваги записи, зроблені відеореєстраторами.

Проте варто пам'ятати про те, що в будь-якому випадку такі записи повинні бути вилучені безпосередньо на місці ДТП, а сам факт вилучення такого запису - зафіксовано в протоколі. В іншому випадку шанс прийняття відеозапису до уваги невеликий: швидше за все, доведеться проводити експертизу на справжність, адже ніхто не поручиться, що ви не вносили зміни в відеоролик. Якщо у вас є з собою комп'ютер або смартфон з функцією USB-хоста (тобто дозволяє підключити автомобільний реєстратор як зовнішній накопичувач), то не зайве зробити копію з такого запису.

Ще одна популярна область використання автомобільних відеореєстраторів - фіксація порушень, які допускають численні володарі проблискових маячків, чомусь вважають, що для них дію законів фізики призупинено. Відомий російський громадський рух автомобілістів "Сині відерця" було створено саме для цивільного контролю за неправомірним використанням спецсигналів, зйомки зловживань і порушень з боку "привілейованих" авто. Судячи по спільноті "Синіх відерець" в "Живому журналі", подібних випадків сьогодні більш ніж достатньо.

Деякі відеозаписи дійсно дозволяють боротися зі свавіллям на дорогах: на підставі таких записів у червні 2011 року був позбавлений водійських прав водій Міноборони, який протаранив інший автомобіль і сховався з місця ДТП, а в серпні - водій одного з топ-менеджерів Центробанку, об'їжджав стоячих перед світлофором по зустрічній смузі. Так що при певній наполегливості запис відеореєстратора може стати вагомим аргументом.Технічні особливості автомобільних відеореєстраторів

Технічно відеореєстратор - це відеокамера в мініатюрному корпусі, що встановлюється в автомобілі та здатна записувати відеоролики великої тривалості у вбудовану флеш-пам'ять або на змінні флеш-карти. Існують моделі прихованого монтажу, де камера з матрицею відокремлена від основного блоку і підключається до нього через кабель. Нерідко до таких пристроїв можна підключити відразу кілька камер.

Оскільки, на відміну від звичайної відеокамери, у автомобільного реєстратора досить вузька специфіка роботи, до неї пред'являються і особливі вимоги.

Перш за все, відеореєстратор повинен мати оптику з максимально широким кутом огляду, щоб при їзді він міг знімати те, що відбувається не менше ніж на трьох смугах: по якій ви їдете і по одній з кожного боку. Таку можливість надають навіть самі недорогі моделі з заявленим кутом огляду приблизно 70 градусів. Хороші відеореєстратори забезпечують значно більший кут огляду, близько 120 градусів, що означає можливість зйомки п'яти-шести смуг проїжджої частини. У кращих же моделей кут огляду об'єктиву може перевищувати 140 градусів. Існують моделі з двома об'єктивами і матрицями: допоміжна, зазвичай невеликого дозволу, призначена для фіксації того, що відбувається в салоні автомобіля.

Для зйомки в умовах недостатньої освітленості, тобто в сутінках і в нічний час, у відеореєстраторів є інфрачервона підсвітка, ефективність якої досить суттєво відрізняється у різних моделей. При цьому ПЗЗ-матриця, яка використовується в реєстраторах високого класу, сама по собі дозволяє отримувати більш розбірливе зображення в темний час доби, ніж КМОП-матриці в бюджетних примірниках автомобільних відеореєстраторів.

За розширенням картинки переважна більшість відеореєстраторів не може конкурувати зі звичайними відеокамерами, багато з яких працюють з роздільною здатністю Full HD 1080p. Найдешевші моделі реєстраторів здатні знімати з якістю 640 на 480 пікселів. Пристрої середнього та високого класу працюють з роздільною здатністю 1280 на 720 або 1280 на 960 точок з частотою 30 кадрів в секунду - з ними ви вже можете бути впевнені, що на записі будуть розбірливо видно номера оточуючих авто. У відеозапис зазвичай можна "вбудовувати" дату і час зйомки.

Автомобільні відеореєстратори

У продажу є екземпляри, які вміють писати відео з роздільною здатністю 1440 на 1080 пікселів і Full HD 1920 на 1080 пікселів, але для подібних пристроїв воно просто надмірно і лише швидше заповнює пам'ять і відповідно прискорює знос карток.

Як правило, в відеореєстраторах або встановлюється мінімальна кількість флеш-пам'яті (10-20 Мбайт), або її взагалі немає: власникам пропонується самостійно вибрати флеш-карту відповідного об'єму. Звичайний формат флешки - "телефонний" microSDHC або повнорозмірний SDHC, причому при виборі варто уважніше дивитися на підтримуваний пристроєм об'єм карти: нерідко він буває обмежений 8 або навіть 2 Гбайтами.

Справа в тому, що в багатьох відеореєстраторах є функція циклічної запису, що означає, що при заповненні картки зйомка автоматично продовжується "поверх" найбільш старих роликів. Далеко не у всіх реєстраторах алгоритм циклічної запису доведений до досконалості, тому він часто не може використовуватися з картками дуже великого обсягу.

Живлення зазвичай здійснюється від бортової мережі 12 В через адаптер, при цьому у більшості моделей середнього і високого класу є вбудовані акумулятори, що забезпечують можливість автономної роботи реєстраторів.

Нарешті, саме помітне, чим відрізняються різні автомобільні відеореєстратори, - це наявність або відсутність вбудованого рідкокристалічного дисплею. Як правило, відсутність дисплея - ознака недорогих моделей автомобільних реєстроторів, але далеко не завжди: в деяких досить дорогих реєстраторах відмова від екрану дозволяє зробити їх мініатюрними і при цьому оснастити масою додаткових функцій. Mоделі без екрана нерідко можна підключати до автомобільного телевізора або дисплею, вбудованого в мультимедійний авторесивер. Якщо ж у вас немає ні того ні іншого, то в ряді випадків для правильного позиціонування автомобільного реєстратора можна використовувати вбудовану в деякі моделі "лазерну указку". Якщо ж у реєстратора немає ні відеовиходу, ні "указки", доведеться задовольнятися "методом тику", переглядаючи картинку з карток і підлаштовуючи положення пристрою.

Практично всі масові моделі автомобільних відеореєстраторів можна підключати до комп'ютера через порт USB 2.0 для "скидання" відео в режимі зовнішнього накопичувача або для роботи в якості веб-камери. Як правило, підтримується і зарядка вбудованого акумулятора по шині USB.

Серед інших особливостей, що часто зустрічаються в автомобільних відеореєстраторах, можна назвати вбудовані мікрофон і динамік, можливість роботи як фотоапарат, функції включення від датчика руху і після запуску двигуна, стабілізатор зображення, датчик ударів (G-сенсор), що фіксує поштовхи та їх спрямування в ході зйомки, а також GPS-приймач, який прив'язує відзнятий матеріал до координат місцевості.

Автомобільні реєстратори

Оскільки відеореєстратор - відносно новий тип пристрою, на ринку присутня маса камер з самою різною функціональністю і ціною. До того ж переважна їх більшість - це OEM-моделі, що можуть бути представлені під самими різними назвами, і зовні однакові апарати можуть сильно відрізнятися за внутрощами. Тому перед покупкою настійно рекомендуємо уточнювати характеристики конкретного екземпляра.

Ось і все про автомобільні відеореєстратори.

Вконтакте
Pinterest