Резервне копіювання: п'ять порад

admin Різні статті

Резервне копіювання

Резервне копіювання. Використання перевірених методів резервного копіювання дозволяє запобігти втраті критично важливих даних.

Що робити, якщо сервер або клієнтський комп'ютер наказав довго жити? Якщо під рукою немає якісної резервної копії - встановлювати заново систему і сподіватися, що у кого-небудь потрібні дані все-таки збереглися, ну а якщо не збереглися - починати все спочатку. Чи припустимо таке в бізнесі? Зрозуміло, що ні. Як же уникнути катастрофи? Потрібна хороша стратегія резервного копіювання. Ідеальних стратегій не буває, але п'ять корисних порад допоможуть зробити процес архівації даних набагато ефективніше.

Резервне копіювання. Регулярно чергуйте накопичувачі

Кращий варіант для зберігання резервної копії всіх файлів або повного образу системи - на зовнішньому жорсткому диску.(Читайте - Як вибрати надійний жорсткий диск?). Однак використовувати весь час один-єдиний диск нерозумно. Краще завести два однакових накопичувача і чергувати їх, а як часто - залежить від того, наскільки прийнятна втрата деякого об'єму даних. Якщо неприпустимо позбутися файлів, напрацьованих за день, диски потрібно чергувати щодня. Якщо можна пережити втрату даних за цілий тиждень - значить, диски можна міняти раз на тиждень. Той накопичувач, який в даний момент не використовується, варто зберігати на віддаленому складі або у вогнетривкому сейфі.

Резервне копіювання. Перевірка резервних копій

Рішення для архівації даних істотно розрізняються по функціональності, але багато передбачають можливість перевірки резервних копій. Цю можливість необхідно обов'язково використовувати. Хоча перевірка подовжує процес резервного копіювання, у кінцевому підсумку вона того варта. А якщо такої функції немає, створені копії слід перевіряти вручну. Приміром, у Acronis є і вбудоване засіб перевірки резервних копій, але файл образу TIB завжди можна самостійно відкрити у файловому менеджері і перевірити, чи всі дані на місці.

Резервне копіювання. Відстежуйте процес резервного копіювання

Більшість рішень корпоративного класу підтримують відправку повідомлень про успішне завершення або збої в процесі архівації. Цю функцію неодмінно слід використовувати, причому повідомлення повинні бути не тільки про збої, а й про будь-які інші важливі події в процесі резервного копіювання. Це дозволяє весь час бути в курсі справи і оперативно вирішувати проблеми в міру їх виникнення. Якщо архівація з яких-небудь причин не вдається, а адміністратор про це не знає, до того моменту, коли буде потрібно відновлення даних, в наявності може виявитися досить застаріла резервна копія. Використання повідомлень дає можливість уникнути подібних неприємностей.

Резервне копіювання. Регулярно оновлюйте програмне забезпечення

Більшість рішень для резервного копіювання регулярно оновлюється. Багато виробників випускають виправлення для помилок і вразливостей, здатних порушити нормальний процес резервного копіювання. Тому програмне забезпечення слід оновлювати регулярно, а після кожного оновлення - перевіряти, чи працює воно як і раніше. Ні в якому разі не можна пропускати нові версії ПЗ - це загрожує виникненням всіляких неполадок.

Резервне копіювання. Виконуйте резервне копіювання щоденно

Порада досить очевидна, але тим не менше: архівацію необхідно виконувати щодня. Повну резервну копію слід створювати кожен день або кожний тиждень з щоденною інкрементальною архівацією. Останній варіант дозволяє заощадити час, але щоденне створення повної резервної копії зазвичай гарантує повне збереження даних (залежно від особливостей програмного забезпечення). Так чи інакше, важливо робити резервні копії якомога частіше, причому в той час, коли навантаження на комп'ютер найменше(читайте як збільшити швидкість комп'ютера) - як правило, вночі. Якщо архівація виконується паралельно з іншими процесами, це може перешкодити створенню резервної копії. Acronis, наприклад, не вміє працювати одночасно з додатками бази даних та іншими ресурсоємними програмами. Якщо якийсь додаток створює велике навантаження, наприклад, на центральний процесор Intel , щоденне резервне копіювання потрібно виконувати в інший час.

Ці п'ять простих порад допоможуть вам налагодити ефективне резервне копіювання. Не всі рішення для архівації однаково функціональні, але описані прийоми стануть в нагоді в будь-якому випадку. А які поради з резервного копіювання можете запропонувати ви?

Вконтакте
Pinterest