bada

admin Різні статті

bada ОСbada - платформа для мобільних телефонів. Розробляється компанією Samsung Electronics на основі досвіду розробки і розвитку платформи SHP (Samsung Hand-Held Platform). Анонсувана 10 листопада 2009 року. Випущена в 2010 році.

bada є платформою закритого типу, для якої: можуть бути розроблені так звані native-додатки, тобто додатки, що розробляються безпосередньо під платформу, з використанням SDK bada від виробника; може бути використано необмежену кількість варіантів апаратних рішень, і, як наслідок, ОС  (Linux, RTOS, Nucleus);

Конкурентами bada є наступні мобільні ОС:Apple iOS, Windоws Mobile та Android.

Платформа bada має багаторівневу архітектуру. Шар операційної системи bada є нижнім, а вищерозміщені рівні використовують його функції для доступу до апаратури.

Над рівнем ядра операційної системи (Kernel) розташовується шар пристрою (Device). Служби, що працюють на цьому рівні, базуються на можливостях рівня ядра bada і забезпечують вищерозміщені шари доступом до таких функцій пристрою, як робота з графікою, мультимедії та комунікацій. Саме завдяки цьому рівню програми, написані для bada, отримують 3D-графіку і можливість виходу в мережу за допомогою всіх відомих комунікаційних інтерфейсів. До речі, забезпеченням підтримки соціальних сервісів впритул займається вищерозміщений рівень Service.

Програми в середовищі bada виконуються без використання проміжного програмного забезпечення типу Java-машини. Bada забезпечує підтримку багатозадачності і доступу програм до всіх функцій платформи.

Також можете ознайомитися з статтею bada 2.0 - розширені можливості

Вконтакте
Pinterest