Чи необхідно придбавати SSL сертифікат для свого сайту?

admin Різні статті

Для початку давайте з'ясуємо, що таке SSL сертифікат і які функції він виконує. SSL - це, на сьогоднішній день, досить широко поширена технологія захисту даних в інтернеті. Даний сертифікат дозволяє встановити безпечний канал з'єднання браузера з сайтом, і захистити персональні дані користувачів від зловмисників. Найпростіший і зрозумілий приклад, де необхідне застосування SSL технологій - це оплата картою в інтернет магазині. Погодьтеся, кожен з нас хоча б раз у житті купував або оплачував щось через інтернет? При оплаті ви вводили ваші персональні дані, номер, термін і ім'я власника картки. Для того, щоб ці дані не потрапили в руки шахраєм, перед відправкою з браузера на сервер вони шифруються. При такій ситуації навіть якщо хтось зможе їх вкрасти, ваші дані будуть зашифровані і скористатися ними буде неможливо.

Тому якщо ваш сайт передбачає отримання будь-яких персональних даних від користувачів (ПІБ, телефон, адреса, карти оплати і т.п.) придбання SSL сертифікату є просто обов'язковим. А якщо ви просто ведете блог і діліться з світом своїми думками, він вам не дуже то стане в нагоді.

Ви всі помітили, що протокол передачі гіпертексту http перед адресою сайту буває і у вигляді https. Остання буква S позначає що на сайті встановлений SSL сертифікат. Набутий сертифікат встановлюється на сервер.

Основні переваги, які отримує сайт після установки SSL сертифікату, в першу чергу це довіра користувачів. Його користувачі не бояться залишати свої персональні дані на вашому сайті, а значить користуються послугами, наданими вами. Всі отримані дані надійно збережені від шахраїв і скористатися ними в корисливих цілях не вийде.

На SEO просування сайту, установка SSL сертифікату безпосередньо не впливає. Хоча пошукові браузери ні раз погрожували розділити http і https протоколи, поки в реалі це ніяк не застосовується, і переваг у сайтів з SSL сертифікатом немає.

Вконтакте
Pinterest