Чим відкрити CHM?

admin Різні статті

Чим відкрити CHM?

Чим відкрити CHM? В процесі роботи на комп'ютері користувачі можуть стикатися з різними типами файлів. Більшість типів файлів автоматично «підхоплюються» встановленими програмами і відкриваються без проблем, але з деякими можуть виникнути труднощі. Так, деякі користувачі цікавляться, чим відкрити CHM.

Чим відкрити CHM?

Для початку давайте розберемося, що представляє собою формат CHM і навіщо взагалі комусь може знадобитися відкриття CHM. CHM (HTMLHelp) - це формат довідкових файлів, розроблений Microsoft. Файл CHM містить в собі набір HTML сторінок, також він може включати в себе предметний покажчик і базу для повнотекстового пошуку. Формат CHM підтримує всі можливості форматування, які є в HTML і CSS, при цьому «важить» менше, ніж звичайний HTML.

Оскільки формат був розроблений компанією Microsoft, ви можете відкрити CHM стандартними засобами Windows. У всіх версіях Windows (починаючи з Windows 98) є стандартний засіб перегляду CHM-файлів - утиліта hh.exe, що знаходиться в каталозі C:​​\WINDOWS\.

Щоб відкрити CHM, клікніть по файлу правою кнопкою миші. Відкриється контекстне меню, в якому потрібно вибрати пункт «Відкрити за допомогою ...». Із списку пропонованих програм виберіть програму «довідка в форматі HTML Microsoft ®» («Microsoft ® HTML Help Executable»), поставте галочку навпроти фрази «Використовувати для всіх файлів цього типу» та натисніть ОК. Якщо в списку програм цієї програми немає, натисніть «Огляд» і знайдіть у папці Windows виконуваний файл hh.exe.

Однак іноді можуть виникати збої при відкритті CHM-файлів. Що робити, якщо у вас не виходить відкрити CHM? Для початку перевірте шлях до файлу. У деяких випадках не відкриваються файли CHM, в шляху до яких присутні символи кирилиці, символ підкреслення (_) або символ решітки (#). Тому спробуйте перейменувати папку, в якій знаходиться файл, або перемістити його в іншу папку, а потім перевірити, чи вийде у вас відкрити CHM.

Також у вас може не виходити відкрити CHM в результаті системного збою. Щоб виправити цей збій, натисніть кнопку «Пуск», виберіть пункт «Виконати», у вікні, введіть команду regsvr32% windir%\system32\hhctrl.ocx і натисніть ОК. Повинно допомогти.

У форматі CHM нерідко зберігаються не тільки файли довідки, але й електронні книги. Тому відкрити CHM також можна за допомогою програм, призначених для читання електронних книг: в цьому випадку вони нерідко виявляються зручніше, ніж стандартна утиліта Windows. Які програми підтримують формат CHM?

На жаль, формат CHM не документовано, тому його підтримують далеко не всі програми-«читалки»; нерідко підтримка CHM заявлена ​​як експериментальна функція, або ж формат підтримується частково. Однак є ряд програм, які можуть допомогти відкрити CHM. Так, цей формат підтримує відомий засіб для роботи з електронними книгами - Calibre.

CoolReader підтримує формат CHM, починаючи з версії програми 3 і старше (остання актуальна версія - 3.0.51). Підтримка CHM заявлена ​​і в популярній програмі FBReader, але на практиці при читанні книг в цьому форматі не відображаються таблиці. Але якщо у файлі таблиць немає, програма з ним впорається. ICE Book Reader Professional також підтримує CHM, не використовуючи для цього компоненти Microsoft.

Є спеціальні програми, що дозволяють відкрити CHM з портативних пристроїв (телефонів, смартфонів, планшетів). Так, для гаджетів, які працюють на платформі Windows Mobile, існує програма AlReader. У ній заявлена ​​експериментальна підтримка CHM. Google Play (колишній Android Market) пропонує ряд «читалок» для Android, що підтримують CHM, наприклад, Android CHM EBook Reader. В App Store також є програми, за допомогою яких можна відкрити CHM в операційній системі iOS.

Так що не такий страшний CHM, як його малюють, існує кілька способів відкрити цей формат, і нічого складного в них немає.

Ось і все, тепер ви знаєте, як і чим відкрити CHM-файл.

Вконтакте
Pinterest