Чим відкрити DjVu файл?

admin Різні статті

Чим відкрити DjVu файл. Один з популярних форматів електронних документів, з яким ви можете зіткнутися, - це формат DjVu. Він був розроблений для зберігання відсканованих документів. Які існують безкоштовні програми для читання формату DjVu?

Зазвичай формат DjVu використовують для зберігання відсканованих книг (рукописів, журналів і т.д.) в тих випадках, коли або неможливо повноцінно розпізнати документ через велику кількість малюнків, схем і т. п., або надзвичайно важливо зберегти його в первинному стані.

Чим відкрити DjVu файл?

Це досить популярний формат, з яким ви запросто можете зіткнутися в процесі навчання або роботи. Щоб нормально працювати з документами, збереженими в цьому форматі, вам будуть потрібні спеціальні програми для читання формату DjVu.

Програми для відкриття DjVu файлів

Зрозуміло, є «всеїдні» програми, які крім формату DjVu працюють з масою інших графічних форматів і форматів електронних книг. До таких програм відноситься, наприклад, STDU Viewer (про цю програму ми вже розповідали в нашій статті про читання формату FB2). Але якщо вам доводиться часто працювати з документами в цьому форматі, краще віддати перевагу спеціалізованим програмам для читання формату DjVu, які надають набагато більше можливостей.

WinDjView

Чим відкрити DjVu файл

Одна з найпопулярніших програм для перегляду файлів в цьому форматі - це утиліта WinDjView, яка працює не тільки на Windows, але і на Mac OS X, інтерфейс програми мультимовний. Програма дозволяє переглядати відкриті документи як у вкладках, так і в окремих вікнах, підтримує повноекранний режим.

Програма WinDjView володіє гнучкими настройками. Доступні різні режими перегляду (безперервний і односторінковий, є також можливість відображення перегляду) і відображення (кольоровий/чорно-білий, передній/задній план). Доступний режим швидкого збільшення і масштабування по виділенню.

Сторінки можна повертати на 90 градусів в обидві сторони. Можна встановлювати масштаб (по висоті або ширині сторінки, 100% і користувацький), налаштовувати яскравість, контрастність і гаму. Навігація і скролінг можуть здійснюватися за допомогою як миші, так і клавіатури.

Користувачам доступна можливість робити закладки та анотації, підтримуються гіперпосилання, зміст, пошук по тексту, копіювання (якщо документ має текстовий OCR шар), словники для перекладу слів під покажчиком миші. Доступний експорт сторінок або їх частин в популярні графічні формати, підтримуються розширені можливості друку.

DjVu Reader

Ще одна популярна програма для читання файлів у форматі DjVu називається DjVu Reader. Вона дуже проста роботі, інтерфейс зрозумілий інтуїтивно, так що навіть починаючий користувач зможе з нею розібратися. Ця програма мало «важить» і не вимагає установки: все, що вам потрібно, - просто розпакувати її в необхідну папку.

Програма DjVu Reader дозволяє переглядати відразу кілька DjVu файлів в різних вкладках. «Гортати» сторінки можна як за допомогою кнопок навігації, так і використовуючи клавішу Пробіл. Доступна функція масштабування, зміни яскравості і контрастності документа. Є можливість зробити і зберегти скріншот частини сторінки, а також скопіювати текст в буфер обміну (якщо в документі є текстовий OCR шар).

Однак у цієї програми є ряд недоліків, зокрема - відсутність функції пошуку по документу, більш низька швидкість роботи зі порівнянні з тією ж WinDjView.

DjVu Solo

Можна також спробувати програму DjVu Solo, що володіє стандартним набором функцій для перегляду DjVu документів: масштабування, режими перегляду, налаштування контрастності і яскравості, додавання закладок і коментарів, розширені функції друку, мініатюри сторінок для навігації. Також є можливість редагування і створення DjVu файлів.

Головний недолік програми - це те, що остання версія була випущена в 2000 році, і з тих пір програма не оновлювалася. У зв'язку з цим вона не може читати файли документів старше 25 версії. Також в цій програмі не дуже зручна навігація (відсутня навігація за допомогою мишки).

Плагіни для відкриття файлів DjVu

Існують також спеціальні плагіни для браузерів (наприклад, DjVu Browser plugin), що дозволяють переглядати DjVu файли прямо у вікні браузера. Правда, функціонал таких плагінів зазвичай урізаний в порівнянні з повноцінними програмами для роботи з форматом DjVu.

Вконтакте
Pinterest