Чим відкрити ePub?

admin Різні статті

Чим відкрити ePub?

Чим відкрити ePub? Спектр форматів електронних книг досить широкий і не обмежується тільки FB2 і DjVu. Електронні книги нерідко зберігаються в форматі ePub. Якщо у вас є електронна книга, вона, швидше за все, відкриє книгу в цьому форматі. Але чим відкрити ePub на комп'ютері?

Формат ePub

ePub - це скорочення від Electroniс Publication. Цей відкритий формат був розроблений IDPF (Міжнародний форум з цифрових публікацій). Формат ePub використовується для документів, в яких текст є найважливішою частиною. Крім власне тексту в форматі HTML, хHTML або PDF, файл ePub може містити опис видання в XML, графіку (растрову і векторну), вбудовані шрифти, стилі і т. д. Чим відкрити ePub, якщо під рукою немає електронної книги?

Чим відкрити ePub?

Є ряд безкоштовних програм для ОС Windows, що дозволяють відкрити ePub на персональному комп'ютері. Одна з таких програм - це Adobe Digital Editions. Ця безкоштовна програма, розроблена Adobe Systems, використовується для читання та керування електронними книгами в форматах ePub, PDF і XHTML. Переглядувані книги завантажуються в бібліотеку програми. Вона підтримує виділення тексту, створення заміток і закладок, вибір розміру шрифту, пошук по тексту, друк потрібних фрагментів тексту, навігацію по сторінках.

Також можна відкрити ePub за допомогою безкоштовної програми CoolReader. Крім ePub, ця програма підтримує ряд інших форматів електронних книг, а також графічних форматів. Програма підтримує зміст книги, таблиці і CSS в ePub-файлах. Присутні різні режими перегляду (сторінки або сувій, відображення однієї або двох сторінок в ландшафтному режимі, повноекранний перегляд, поворот сторінки). Підтримуються закладки, виділення тексту, пошук по тексту, перехресні посилання, гіперпосилання, виноски, автоматична розстановка переносів.

Відкрити ePub можна і програмою FBReader. Це безкоштовний кроссплатформенний додаток для читання електронних книг, що підтримує більшість популярних форматів. Про цю програму ми вже розповідали в нашій статті «Чим відкрити FB2», так що докладно зупинятися на ній не будемо. До речі, в тій же статті ви можете прочитати ще про дві програми для читання електронних книг, які можуть відкрити ePub - Calibre і STDU Viewer. Ще на Windows можна використовувати наступні програми: AlReader, Emerson, ICE Book Reader, Lexcycle Stanza, Lucidor, Mobipocket Reader, Talking Clipboard.

Але чим відкрити ePub, якщо ви користуєтеся операційною системою, відмінною від Windows? Для кожної операційної системи існують свої програми, що дозволяють читати електронні книги в цьому форматі. Перелічимо деякі з них:

  • Для Android: Aldiko, Bookmate, FBReaderJ, Foliant, WordPlayer, Moon + Reader;
  • Для Linux: Calibre, CoolReader, Emerson, FBReader, Lucidor, Okular;
  • Для Mac OS X: Adobe Digital Editions, BookReader, Calibre, Emerson, Lexcycle Stanza, Lucidor;
  • Для iOS: Bookmate, exLibris, iBooks, Lexcycle Stanza (для iPhone), sReader (для iPhone), Bluefire Reader;

Для мобільних платформ: AlReader (Windows Mobile, Windows CE), Foliant (J2ME), Bookmate (Symbian), FBReader (PDA's), Freda (Windows Mobile), Mobipocket Reader (Windows Mobile, Symbian, BlackBerry), Okular (Maemo).

Якщо ви користуєтеся браузером Mozilla Firefox (незалежно від операційної системи), ви можете відкрити ePub прямо в браузері, але для цього вам потрібно встановити на нього спеціальне доповнення - EPUBReader. Встановлюється воно так само, як і будь-який інший додаток для Firefox. Доповнення дозволяє створювати персональну бібліотеку, доступ до якої не залежить від підключення до Інтернету. Ви зможете читати книги в форматі ePub через браузер. Доповнення підтримує навігацію по сторінках, виділення тексту, зміну розміру шрифту, пошук по тексту, закладки і замітки. Ви зможете відправити фрагмент тексту другу або роздрукувати його.

Як бачите, відкрити ePub можна безліччю програм, незалежно від того, який пристрій або операційну систему ви використовуєте. А остаточний вибір програми - це справа смаку і зручності.

Вконтакте
Pinterest