Чим відкрити FB2

admin Різні статті

Чим відкрити FB2

Чим відкрити FB2. FB2 (FictionBook) - один з найбільш популярних форматів електронних книг. Якщо у вас є електронна «читалка», то проблем з читанням книг в цьому форматі виникнути не повинно - сучасні рідери підтримують FB2. Але як прочитати книгу в такому форматі на комп'ютері? Які існують безкоштовні програми для читання FB2 книг?

Чим відкрити FB2

Формат FB2 настільки популярний тому, що книга, збережена в цьому форматі, містить не тільки текст, а й інформацію про його структуру, ілюстрації і обкладинку, інформацію про автора і виданні. Спеціальні програми для читання FB2 книг дозволяють скористатися всіма перевагами цього формату, у тому числі й систематизувати книги, створивши власну віртуальну бібліотеку.

Існують безкоштовні програми для читання FB2, написані для різних операційних систем. Ми детальніше зупинимося на тих програмах, які призначені для ОС Windows (хоча багато з них є кроссплатформенними).

Одна з найвідоміших програм - FBReader. Є версії для різних платформ, у тому числі і Windows (XP, Vista, 7), зараз активно розробляється версія для Android. Крім формату FB2, програма також підтримує формати ePub, PalmDoc, TXT, zTXT, TCR. Формати RTF, CHM і HTML підтримуються частково (не відображаються таблиці). Підтримується відкриття файлів книг з архівів tar, gzip, bzip2 і ZIP. Не підтримуються формати DjVu і PDF.

Програма підтримує ряд найпоширеніших кодувань, а також гіперпосилання. Присутні такі опції, як запам'ятовування останньої відкритої книги, текстовий пошук, список останніх відкритих файлів, повноекранний режим, поворот екрану на 90, 180 і 270 градусів. Є можливість управління форматуванням тексту. FBReader дозволяє створювати віртуальні бібліотеки з можливістю угрупування книг за тематичними розділами, що полегшує пошук необхідної книги.

Ще одна популярна безкоштовна кроссплатформенная програма, що дозволяє читати книги у форматі FB2, називається Calibre. По суті, Calibre - це не просто «читалка», а ціла електронна бібліотека. У програмі є база даних: при додаванні книги в базу туди додається вся інформація про видання, від назви і автора до видавця і дати виходу. Є можливість отримання інформації про книгу з інтернету за допомогою ISBN (міжнародного стандартного номера книги).

При установці Calibre встановлюється і додаток E-book viewer. Ось він і використовується для читання електронних книг у форматі FB2. Calibre підтримує і ряд інших форматів електронних книг, але не всі з них відкриваються в E-book viewer (тобто, додати в бібліотеку ви їх зможете, а для читання знадобиться встановити інші програми). Але з FB2 складнощів виникнути не повинно. Також в програму вбудований конвертер, який дозволяє конвертувати в FB2 електронні книги, збережені в інших форматах.

Ще одна безкоштовна (для некомерційного використання) програма для читання електронних книг, що підтримує в тому числі і формат FB2, називається STDU Viewer. Вона популярна завдяки своєму невеликому розміру і «всеїдності»: окрім FB2, програма підтримує формати DjVu, PDF, XPS, CBR/CBZ, TCR, ряд графічних форматів. Проте відсутня підтримка деяких досить поширених форматів: ePub, DOC, HTML, CHM.

Також існують безкоштовні програми для читання FB2, написані для інших платформ. Так, додаток Okular призначено для перегляду документів з оточення робочого столу KDE. PyBookReader призначена для GNU/Linux, FreeBSD та інших систем, що підтримують автоматичний скролінг. TequilaCat Book Reader - це Java-додаток для мобільних телефонів, що відтворює FB2 в спрощеному вигляді. А програма FReader написана для HP Touchpad під управлінням WebOS.

Як бачите, існують різні програми для читання FB2 книг, так що вибрати є з чого.

Вконтакте
Pinterest