Чим відрізняється смартфон від телефону?

admin Різні статті

Чим відрізняється смартфон від телефону?У нашому житті телефон відіграє далеко не останню роль, тому час від часу ми його міняємо на більш сучасний, який більше відповідає існуючим мірками і нашим вимогам. Останнім часом у всіх на слуху таке поняття, як смартфон, начебто ми розуміємо, що це, однак вказати на явні відмітні сторони не можемо.

Тому сьогодні it-tehnolog.com вирішив відповісти на дане питання і розповісти Вам, в чому їх відмінності.

Як відрізнити смартфон від телефону

Що робити, якщо телефон впав у воду

16 фактів та відзнак смартфона від телефону

 1. Смартфон - це більш вузьке визначення, яке входить в поняття телефон. Тобто смартфон відноситься до одного з видів телефонів.
 2. Якщо говорити образно, то смартфон це телефон, в який вбудований комп'ютер.
 3. Смартфон не має зовнішніх особливостей. У народі побутує міф про те, що всі сенсорні телефони - смартфони. Ні, це не так! Сенсорний телефон може не выдноситися до групи смартфонів. Зовні визначити смартфон це чи ні, абсолютно неможливо, якщо тільки не знати фірму і модель телефону.
 4. На будь-якому смартфоні встановлена ​​мобільна операційна система: Symbian, Android, iOS, Windows Phone та інші.
 5. Під смартфони на популярних платформах (Android і iOS) випускаються всі основні програми. Ви, напевно, самі зустрічали на сайтах або в телепередачах рекламу про те, що той чи інший проект створив свій додаток, який доступний для Android OS і/або iOS.
 6. Все на тих же смартфонах з операційною системою Android або iOS є мобільні маркети (Google Play або App Store). Вони являють собою сайт або додаток, в якому можна завантажити тисячі ігор або додатків на свій смартфон безкоштовно, без реєстрацій і т.п. Це офіційні джерела, тому всі додатки проходять модерацію, а значить, не мають вірусів і інших проблем.
 7. Ігри на смартфонах завжди якісніші - деталізовані, цікавіше і більш схожі з комп'ютерними аналогами. Справа в тому, що звичайний телефон підтримує виключно java-додатки, а вони мають масу обмежень. Приміром, мобільна java-ігри «важить» не більше кількох мегабайт (від 1 до 5), а гра для смартфона може досягати 2000 мегабайт. Думаємо, відповідь зрозуміла, наскільки якісніше вийде додаток для смартфона.
 8. Додатки (програми) в операційних системах мають більше можливостей (виходити в Інтернет, отримувати доступ до GPS-навігатора, інших програм і т.д.), що природно є перевагою для розробників. Тому телефонні програми будуть гранично простими, а більшість програм для смартфонів навіть не матиме аналогів для мобільних телефонів. Приміром, на смартфоні, є перекладачі, блокноти, щоденники, офісні та графічні редактори, клієнти для спілкування (icq, qip, skyp тощо) з повноцінними можливостями відеоспілкування, передачі файлів і т.д.
 9. На смартфоні можна одночасно запустити кілька додатків. Наприклад: грати в гру, потім згорнути її і пошукати що-небудь в інтернеті, після чого і браузер згорнути, почавши читати цікаву книгу. У цей момент Вам подзвонять, Ви відповісте, поговорите, а всі відкриті програми, так і залишаться «висіти» на телефоні. Грати зможете продовжити з того місця, на якому натиснули паузу, в браузері всі відкриті вкладки залишаться на своїх місцях, а книжка не закриє сторінку, на якій читали.
 10. 99% дорогих телефонів - це смартфони. В 1% входять моделі, які пояснюють свою вартість дорогоцінними каменями, які обсипані по всьому корпусу і сам матеріал корпусу виконаний з дорогого матеріалу.
 11. У доважок попередньому пункту скажімо, що смартфон можна купити і за цілком доступною і недорогою ціною (від 100 доларів).
 12. Є фірми, які займаються лише випуском смартфонів (звичайні телефони під їх маркою не виходять). Яскравий приклад: Apple і її лінійка смартфонів iPhone.
 13. Смартфони дозволяють передавати файли за технологією Bluetooth, причому Android і Symbian дає можливість передавати абсолютно будь-які формати файлів, незалежно від того чи вміє він їх читати/розуміти чи ні.
 14. Так як смартфон це, по суті, мобільний комп'ютер, то всі програми та ігри вимагають установки, однак вона не займає багато часу, а також не виникає особливо багато питань при першої установки.
 15. Смартфони низьких цінових категорій здатні пригальмовувати, через брак оперативної пам'яті або потужності процесора.
 16. Система управління смартфоном дещо відрізняється від звичайного телефону, тому для багатьох користувачів він може бути складніше в користуванні. Крім того, складності можуть виникати при переході від смартфона однієї платформи, до іншої. Наприклад, якщо Ви переходите від OS Android до Windows Phone.

Чим відрізняється смартфон від телефону?

Також читайте статтю Як правильно заряджати акумулятор телефону

Тепер Ви знаєте явні відмітні риси між телефоном і смартфоном, тому зможете зробити висновок про те, що краще - смартфон або звичайний телефон.

Вконтакте
Pinterest