Чому навушники не працюють

admin Різні статті

Чому навушники не працюютьВи купили собі нові навушники і перевірили їх на телефоні або ж плеєрі. Але при підключенні до комп'ютера починаються проблеми. Давайте розберемося, чому навушники не працюють і що ви можете зробити для усунення проблеми.

Чому можуть не працювати навушники

Навушники можуть не працювати з багатьох причин. Якщо при підключенні до будь-якого пристрою пропадає звук в одному з динаміків, або ж є неполадки зі звучанням, тоді грішити можна тільки на обрив проводу. Найчастіше дроти ламаються у штекера. Якщо навушники не дуже дорогі, їх легше поміняти на нові. Гарні ж навушники зазвичай перепаюють. А от якщо обрив проводу трапився біля динаміка, то усунути проблему навряд чи вдасться.

Але як бути з навушниками, які не працюють на комп'ютері? Найчастіше проблеми виникають, якщо вставити навушники на передню панель, в той час як на задній панелі ніяких неполадок немає. Тут вже доводиться грішити не на самі навушники, а на настройки звукової карти. Зверніть увагу, що подібні випадки характерні для звукових карт Realtek.

Щоб підключити передню панель, зайдіть в диспетчер Realtek HD через Панель управління. Якщо в Панелі управління він не відображається, тоді знайти його можна в папці C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA. Вам необхідний файл RtHDVCpl.exe. Запустіть цей файл, щоб зайти в головне вікно диспетчера. Якщо такого файлу немає, тоді поновіть драйвера аудіокарти з офіційного сайту Realtek.

Перейдіть у вкладку Динаміки і клацніть мишкою на зображенні жовтої папки у правому верхньому кутку вікна. Ви викличете цим дією вікно Параметри роз'єму, де можна перевірити, чи включені гнізда на передній панелі, чи ні. Якщо напроти пункту Відключити визначення гнізд передньої панелі не стоїть галочка, її необхідно поставити, після чого збережіть зміни. Передня звукова панель повинна працювати.

Розглянемо іншу проблему, яка зустрічається при підключенні навушників з мікрофоном до передньої панелі. Якщо ви впевнені, що передня панель підключена і працює, тоді причина відсутності звуку може ховатися в тому, що в налаштуваннях аудіо вибрані не ті пристрої за замовчуванням.

В налаштуваннях властивостей аудіо перейдіть на вкладку Запис і подивіться, які пристрої виставлені за замовчуванням. Якщо пристроєм за замовчуванням є мікрофон, тоді змініть його на мікрофон і навушники. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт Використовувати за замовчуванням. Якщо необхідного пристрою немає, тоді по порожньому полю вікна клацніть мишкою і виберіть пункти Показати відключені пристрої і Показати від'єднані пристрої. Після зміни налаштувань навушники мають запрацювати.

Часто перестає працювати передня панель після переустановлення Windows. Причина тому, зазвичай, робота передньої панелі за застарілим стандартом AC'97, а задньої - за стандартом HD Audio. Після установки системи всі панелі починають працювати за стандартом HD Audio. Щоб передня панель знову запрацювала, необхідно змінити стандарт HD Audio на AC'97, що можна зробити в BIOS.

Після перезавантаження комп'ютера увійдіть в BIOS і перейдіть у вкладку Advanced. Далі шукайте пункт Onboard Devices Configuration. Виберіть цей пункт і знайдіть опцію Front Panel Type. Як варіант ця опція може називатися Legacy Front Panel Audio, Front Panel Support Type, High Definition Front Panel Audio. За замовчуванням опція знаходиться в положенні HD Audio, яке вам необхідно змінити на AC97. Після збереження змін і завантаження Windows передня панель почне працювати.

В деяких випадках процес перемикання стандарту передньої панелі ускладнюється тим, що в меню Advanced немає пункту Onboard Devices Configuration. Радимо вам пошукати його в меню Chipset, так як іноді необхідний пункт знаходиться тут.

Якщо перемикання передньої панелі на стандарт AC'97 так і не дало результатів, залишається тільки порадити вам перевстановити драйвера. Досить часто вони злітають або ж криво стають. Обов'язково завантажуйте нові драйвера з офіційного сайту виробника вашої аудіокарти, щоб надалі уникнути різних проблем, пов'язаних з установкою.

Вконтакте
Pinterest