Безкоштовний файловий менеджер Double Commander

admin Різні статті

Безкоштовний файловий менеджер Double CommanderДеякі користувачі замість стандартного Провідника Windows воліють використовувати для роботи з файлами та папками двохпанельні файлові менеджери, які мають дві рівноцінні панелі для більш зручної роботи. Як приклад такої програми давайте розглянемо багатоплатформовий безкоштовний файловий менеджер Double Commander.

Безкоштовний файловий менеджер Double Commander

Double Commander за своїм функціоналом дуже схожий на популярний двохпанельний файловий менеджер Total Commander, більш того, він сумісний з його плагінами. Основна відмінність програм полягає в тому, що Total Commander - це пропріетарна програма з закритим вихідним кодом, розповсюджувана по ліцензії Shareware (як умовно-безкоштовне ПЗ). Крім того, Total Commander працює тільки в Microsoft Windows.

Double Commander, в свою чергу, є безкоштовною програмою з відкритим вихідним кодом, поширюваної по ліцензії GNU GPL v2. Це багатоплатформове ПЗ, працююче як у Microsoft Windows, так і в Linux (середовища робочого столу GNOME і KDE). Існують версії програми як для 32-бітних, так і для 64-бітних операційних систем.

Перший альфа-реліз програми Double Commander (0.3 alpha) відбувся 26 грудня 2007 року. Остання актуальна версія файлового менеджера - 0.5.4 beta від 1 квітня 2012 року. На даний момент Double Commander знаходиться на стадії активної розробки.

Якими функціями володіє цей безкоштовний файловий менеджер? Як вже було сказано, Double Commander багато в чому схожий з його пропрієтарним аналогом Total Commander, а значить, володіє схожими характеристиками. Однак давайте все ж ближче ознайомимося з сновним можливостями програми.

Double Commander - це Unicode-сумісна програма. Всі операції в додатку виконуються у фоновому режимі. До найбільш корисних операцій можна віднести інструмент групового (множинного) перейменування файлів, можливості розширеного пошуку файлів (в тому числі і тексту всередині файлів), підрахунок контрольної суми файлів.

Double Commander дозволяє працювати не тільки з файлами та папками, але і з архівами. При цьому робота з архівами побудована таким же чином, як і робота з підкаталогами. Це означає, що додаток дозволяє з легкістю копіювати файли в архів і з нього. Програма підтримує такі типи архівів: TAR GZ, TGZ, ZIP, LZMA, RPM, BZ2, DEB, CPIO, RAR.

Інтерфейс програми досить гнучкий, зовнішній вигляд файлового менеджера можна з легкістю міняти завдяки численним налаштуванням. Підтримуються вкладки, також є можливість налаштовувати колонки і панель інструментів, додаючи або видаляючи кнопки для запуску внутрішніх команд меню або зовнішніх програм.

Double Commander має вбудований текстовий редактор, оснащений підсвічуванням синтаксису, а також вбудований інструмент перегляду файлів, який дозволяє переглядати файли в текстовому, двійковому або шістнадцятковому форматі. З інших корисних функцій варто згадати протоколювання файлових операцій і підтримку плагінів від Total Commander (WCX, WDX, WLX).

Незважаючи на те, що безкоштовний файловий менеджер Double Commander досі перебуває на бета-стадії розробки, його можливості і функціональність порівняні з популярними двохпанельними файловими менеджерами Total Commander і Krusader. Переваги Double Commander перед цими файловими менеджерами - відкритий вихідний код (чого немає у Total Commander) і кросплатформеність (чим не може похвалитися розроблений для Linux Krusader).

Додаток можна завантажити з sourceforge.net. Для скачування доступні дистрибутиви для Windows (як повноцінна, так і portable версія) і GNU/Linux (DEB пакети, RPM пакети і portable версія), а також вихідний код програми і документація російською та українською мовами. Існує російський форум підтримки, де можна отримати відповіді на запитання про роботу з програмою, якщо вони раптом виникнуть.

Вконтакте
Pinterest