Електронна книга не бачить файли

admin Різні статті

Електронна книга не бачить файлиУявіть таку ситуацію: ставши щасливим власником електронної читалки, ви закачали на неї побільше книг і вже передчуваєте занурення у світ літератури. Але, включивши гаджет, ви зрозуміли, що електронна книга не бачить файли. Що робити ?

Що робити, якщо електронна книга не бачить файли

Для початку спробуйте повністю вимкнути книгу і включити її заново або перезавантажити пристрій. Навіть якщо не допоможе - гірше точно не стане. Якщо не допомогло, доведеться глибше покопатися в причинах проблеми. Залежно від причин проблема може проявлятися по-різному. Так, книга може не бачити абсолютно всі файли (текстові, графічні, аудіо) або тільки файли книг. А може бути так, що видно всі файли, крім деяких. Читайте статтю Як правильно вибрати електронну книгу.

У другому випадку найбільш поширеною причиною є не підтримуваний електронною книгою формат файлу. Так, електронні книги, що випускаються переважно для зарубіжного ринку (наприклад, Amazon Kindle), можуть не підтримувати популярний у нас формат FB2, так як він був створений російськими розробниками і рідко використовується за кордоном.

Вихід тут один - конвертувати файл в один з підтримуваних форматів. А взагалі, перш ніж завантажувати книги, ознайомтеся зі списком форматів, які підтримує ваша електронна книга. Це стосується не тільки текстових форматів, але також графічних і аудіо. З аудіоформатів звичайно підтримується тільки MP3. З графічних форматів більшість книг підтримують JPEG, а підтримка інших форматів зображень варіюється від моделі до моделі.

Електронна книга не бачить файли

Електронна книга не бачить файли

Також невидимий для книги файл може бути пошкоджений (або спочатку, ще до завантаження його на книгу, або через збій в процесі копіювання). Спробуйте видалити його і завантажити на книгу заново. Якщо файл пошкоджений спочатку, скачайте цю ж книгу в іншому форматі - може, цього разу пощастить більше.

А якщо читалка не бачить всі книги? Часто причина полягає в тому, що користувачі просто шукають їх не там, де треба. У більшості електронних книг файли можна зберігати як у внутрішню пам'ять пристрою, так і на карту пам'яті. Деякі книги показують файли разом, а на деяких потрібно перемикатися між списками файлів у внутрішній пам'яті і на карті.

Можливо, ви зберегли файли на карту, а в книзі за замовчуванням показані файли у внутрішній пам'яті, тому нові файли і не відображаються. Вам потрібно перемкнутися на список файлів, збережених на карті пам'яті, - там і будуть ваші нові книги.

Також може бути проблема з носієм пам'яті - як внутрішнім, так і зовнішнім. Якщо не видно файли на карті пам'яті, спробуйте її відформатувати. При форматуванні потрібно вибирати ту файлову систему, яка підтримується пристроєм (наприклад, якщо гаджет підтримує тільки файлову систему FAT, не потрібно намагатися форматувати карту пам'яті в NTFS). Після закінчення форматування скопіюйте на карту пам'яті потрібні файли і перевірте, чи відображаються вони тепер.

Якщо не видно файли, збережені у внутрішній пам'яті книги, форматувати її засобами Windows як зовнішній носій не можна - форматування знищить всю інформацію, в тому числі і системні файли, після чого книга просто-напросто не включиться. Якщо в електронній книзі є вбудована функція форматування, яка не торкається системні файли, можете скористатися їй.

Також можна спробувати перепрошити пристрій. Файл прошивки потрібно завантажити з офіційного сайту виробника (вибирайте найсвіжішу версію). Цей файл потрібно зберегти на карті пам'яті, а потім слідувати інструкції по прошивці конкретно вашої моделі електронної книги. Перед перепрошивкой книга повинна бути повністю заряджена.

Якщо ніщо з перерахованого вище не допомагає, проблема в несправності або карти пам'яті, або самої електронної книги. У кожному з випадків вам потрібно звернутися в сервісний центр.

Вконтакте
Pinterest