Ємнісні і резистивні екрани

admin Різні статті

Ємнісні і резистивні екрани у планшетах. Останнім часом гаджетами з сенсорними екранами вже нікого не здивуєш - у продажу представлена ​​велика кількість телефонів, смартфонів, плеєрів, планшетних комп'ютерів і навіть фотоапаратів, що оснащуються тачскріном. Однак, велика кількість користувачів навіть не підозрюють про те, що існують різні типи сенсорних екранів зі своїми перевагами і недоліками. Про них і буде іти мова в цій статті.

Ємнісні і резистивні екрани

Ще пару років тому практично всі пристрої з сенсорним введенням мали резистивний тачскрін: технологія його виробництва була відточена і дозволяла запропонувати порівняно невисоку вартість, діагоналі екранів були зовсім невеликими в порівнянні з тим, що можна бачити сьогодні і особливого вибору перед покупцем не стояло. Однак з появою Apple iPhone і деяких інших пристроїв з ємнісними екранами, поступовим здешевленням і поширенням технології, розуміння відмінностей двох типів сенсорних екранів стало являти собою не дозвільний інтерес, а цілком практичну цінність.

Резистивні сенсорні екрани

Принцип роботи резистивного екрану

Якщо не вдаватися в подробиці, то сенсор, виконаний за резистивної технології, представляє собою гнучку мембрану, накладену на поверхню дисплея з певним чином закріпленими на них електродами. Таким чином, при натисненні на сенсорний екран, мембрана стикається з екраном, електроди в цьому місці замикаються і пристрій зчитує координати точки дотику. Завдяки цьому, працювати з резистивним екраном можливо не тільки пальцем, але і будь-яким предметом - стилусом, олівцем або нігтем, що буває зручним при малих діагоналях, наборі тексту і наявності дрібних елементів інтерфейсу, - як, наприклад, в Windows Mobile. З недоліків можна виділити відсутність реалізації технології мультитач на таких екранах, а також їх схильність зносу - як правило, поверхня екрана являє собою не скло, а полімерну, що злегка продавлюється при натисканні, плівку, яка через нетривалий час використання покривається мережею дрібних подряпин, тому без захисної плівки, погіршує точність сенсора і яскравість екрану, тут не обійтися. Серед переваг - впевнена робота в широкому діапазоні температур, можливість використовувати для роботи практично будь-який предмет і низька ціна.

Ємнісні екрани

Принцип роботи ємнісного екрану

На відміну від резистивних, ємнісні сенсорні екрани реагують не на натискання, а саме на дотик пальцем. У загальних рисах, такий екран є скляною панеллю, на яку нанесений шар провідного матеріалу, в кутах панелі розташовані електроди, що подають напругу на провідний шар. Враховуючи те, що тіло людини є провідником і володіє деякою ємністю, при торканні екрану в цьому місці з'являється витік, координати якого легко зафіксувати за допомогою даних, отриманих з електродів.

Ємнісні екрани мають більш високу надійність, можуть підтримувати технологію мультитач (проте ця технологія присутня не в усіх ємнісних екранах), не вимагають натискання - досить злегка доторкнутися пальцем до екрану. Однак і в них присутні деякі недоліки: погана робота при негативних температурах (падає точність, або екран перестає реагувати на натискання), що досить актуально для нас і неможливість працювати за допомогою звичайного стилуса, як при використанні резистивного екрану.

Більшість фахівців вважають, що майбутнє саме за ємнісними екранами. Інформаційні технології продовжують розвиватися і, можливо, в недалекому майбутньому вони будуть позбавлені ​​наявних зараз недоліків. Крім цього, зважаючи на великі екрани сучасних планшетів, смартфонів та інших пристроїв, а також стрімке вдосконалення пальцеорієнтованних інтерфейсів і систем введення тексту, використання стилуса для роботи з сенсорним екраном відходить у минуле і всі завдання цілком комфортно можна виконувати за допомогою пальців. Якщо ж все-таки необхідне більш точне введення або створення малюнків від руки - ряд компаній, наприклад HTC, пропонують спеціальні стілуси для роботи з ємнісними екранами.

Говорячи про резистивні екрани, можна відзначити, що вони все ще досить широко представлені на ринку електроніки, але, як правило, їх доля - бюджетні рішення, в основному від китайських виробників, і, мабуть, їх єдиною перевагою на сьогоднішній день є низька ціна.

От і все, про ємнісні і резистивні екрани. 

Вконтакте
Pinterest